Zgorzeleccy policjanci przeprowadzili szkolenie dla pracowników banków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzą liczne działania informacyjno – edukacyjne ukierunkowane na zmniejszenie ilości przestępstw, gdzie ofiarami padają osoby starsze.

You are currently viewing Zgorzeleccy policjanci przeprowadzili szkolenie dla pracowników banków

Tym razem, w siedzibie zgorzeleckiej jednostki odbyło się szkolenie skierowane do pracowników banków, działających na terenie powiatu zgorzeleckiego oraz powiatów sąsiednich.

Celem szkolenia była wymiana doświadczeń w zakresie działań mogących wpłynąć na ograniczenie przestępstw, gdzie ofiary wypłacają gotówkę lub zaciągają kredyty, które przekazują oszustom.

Kolejnym z etapów szkolenia było przybliżenie mechanizmów działania przestępców działających na szkodę seniorów oraz szczegółowa charakterystyka oszustw „na policjanta” i „na wnuczka”, mająca na celu przybliżenie pracownikom banków oddziaływanie oszustów na sferę emocjonalną i motywacyjną osób starszych.

Podczas spotkania omówiono również drogę postępowania w razie podejrzenia, że klient banku może stać się ofiarą przestępców, którzy chcą pozbawić go życiowych oszczędności.

Funkcjonariusze mają nadzieję, że zaprezentowane przykłady zagrożeń, wymiana doświadczeń, wyczulenie pracowników na nietypowe zachowania osób wypłacających pieniądze, przyczynią się do ograniczenia ilości przestępstw skierowanych wobec osób starszych.

kom. Agnieszka Goguł

Źródło: KPP Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama