Zawróceni do Zgorzelca

Dwóch cudzoziemców, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec zatrzymali w Zgorzelcu funkcjonariusze Straży Granicznej.

You are currently viewing Zawróceni do Zgorzelca

Jeden do czasu wydania decyzji zobowiązującej go do wyjazdu z Polski, trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, natomiast drugi dostał 20 dni na opuszczenie naszego kraju.

W poniedziałek 18 marca funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf podczas realizacji zadań służbowych na terenie miasta wylegitymowali dwóch cudzoziemców  – obywatela Bangladeszu oraz Tadżykistanu, których służby niemieckie zawróciły po nielegalnej próbie przekroczenia granicy do Niemiec. W wyniku kontroli legalności pobytu ustalono, że 32-letni obywatel Bangladeszu przebywał w naszym kraju nielegalnie, ponieważ nie posiadał ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Z oświadczenia cudzoziemca wynikało ponadto, że przez Niemcy chciał się dostać do Portugalii. Natomiast kontrolowany 24-letni Tadżyk, przez Łotwę dostał się na terytorium naszego kraju, gdzie rozpoczął starania o zalegalizowanie swojego pobytu. Mężczyzna w styczniu br. zwrócił się z wnioskiem o udzielenie mu zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce. Jednak zamiast czekać na jego rozstrzygnięcie, usiłował wbrew przepisom przekroczyć polsko-niemiecką granicę.

 

 

Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Za popełnione wykroczenie (nielegalne przekroczenie granicy z Polski do Niemiec) obywatel Bangladeszu został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Do czasu ustalenia jego tożsamości i wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, został on umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Z kolei obywatel Tadżykistanu za nielegalne przekroczenie polsko-niemieckiej granicy został pouczony. Dodatkowo otrzymał decyzję zobowiązującą go w ciągu 20 dni do wyjazdu z Polski. Orzeczono także roczny zakaz ponownego wjazdu cudzoziemca na terytorium państw obszaru Schengen.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Reklama
Reklama