Zatrzymany po policyjnym pościgu

Do 7, 5 roku więzienia grozi 42-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego zatrzymanemu po pościgu przez policjantów z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu.

You are currently viewing Zatrzymany po policyjnym pościgu

Policjanci z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Bogatyni podczas służby na terenie miasta próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania przyśpieszył i zaczął uciekać. Podczas jazdy kierujący łamał szereg przepisów ruchu drogowego stwarzając przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

42-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, a samochód na policyjny parking.

Nieodpowiedzialny kierujący usłyszał już zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Czynów tych dopuścił się w warunkach tak zwanej recydywy, co oznacza, że był już za karany za takie przestępstwa za co odbywał karę więzienia. Dlatego teraz grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

 

Na tym nie koniec przewinień 42-latka. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu udowodnili mu dwukrotną kradzież węgla z terenu jednego z marketów. Łączna wartość skradzionego opału wyniosła ponad 1,5 tysiąca złotych.

Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama