Zatrzymani w Zgorzelcu po odmowie wjazdu do Niemiec

Pięciu cudzoziemców, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec zatrzymali w Zgorzelcu funkcjonariusze Straży Granicznej. Cudzoziemcy do czasu wydania decyzji zobowiązujących ich do wyjazdu z Polski, zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców lub pozostali pod dozorem SG.

You are currently viewing Zatrzymani w Zgorzelcu po odmowie wjazdu do Niemiec

W poniedziałek 18 grudnia zgorzeleccy funkcjonariusze SG podczas realizacji zadań służbowych na terenie miasta wylegitymowali dwóch Syryjczyków i trzech Irańczyków, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec, po czym pieszo przekroczyli granicę z Niemiec do Polski. W wyniku kontroli legalności pobytu ustalono, że cudzoziemcy przebywają w naszym kraju nielegalnie, ponieważ nie posiadają ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Cudzoziemcy nie posiadali paszportów, jedynie u trzech obywateli Iranu znaleziono łotewskie dokumenty azylowe. Podczas rozpytania Irańczyków funkcjonariusze usłyszeli, że do Polski przedostali się z Łotwy, z zamiarem dotarcia do Niemiec.

 

 

Wszystkich zatrzymano. Za popełnione wykroczenie (nielegalne przekroczenie granicy) cudzoziemców pouczono. Dodatkowo wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, Irańczycy zostali umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, natomiast wobec Syryjczyków zastosowano dozór SG.

por. SG Paweł Biskupik

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Reklama
Reklama