Zatrzymani na  terytorium Niemiec

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przyjęli kolejnych cudzoziemców, którzy nadużyli procedury uchodźczej.

You are currently viewing Zatrzymani na  terytorium Niemiec

Dwoje obywateli Armenii przekazanych zostało wczoraj (23.02) funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu przez niemieckie służby. Ormianie zostali zatrzymani na  terytorium Niemiec za nielegalny pobyt. Jak ustalili funkcjonariusze SG Obywatele Armenii  przylecieli samolotem do Warszawy i od razy zadeklarowali, że chcę zostać objęci ochroną międzynarodową w naszym kraju. Funkcjonariusze SG przyjęli od nich stosowne wnioski. Cudzoziemcy nie czekając na wydanie wobec nich decyzji przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców wyjechali do Niemiec i tam, złożyli kolejny wniosek o azyl. W Niemczech nie otrzymali statusu uchodźcy i przekazani zostali zgodnie z obowiązującymi przepisami  do Polski.

Cudzoziemcy po przekazaniu zadeklarowali, że nadal chcą się ubiegać o ochronę międzynarodową na terytorium naszego kraju. Otrzymali Tymczasowe Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca uprawniające do pobytu w Polsce i skierowani zostali do ośrodka dla cudzoziemców prowadzonego przez Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Reklama
Reklama