Za nami Dożynki Gminne w Jerzmankach!

Konkurs na najpiękniejszy wieniec, występy zespołów artystycznych, biesiada dożynkowa, stoiska gastronomiczne – tak podziękowano rolnikom za tegoroczne plony podczas Dożynek w Jerzmankach, które odbyły się w sobotę 9 września 2023 r.

You are currently viewing Za nami Dożynki Gminne w Jerzmankach!

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której barwny korowód, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich sołectw z terenu Gminy Zgorzelec oraz przedstawiciele samorządowi i zaproszeni goście, pod przewodnictwem Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Węgla Brunatnego Turów, udał się na boisko sportowe.

W uroczystości uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta oraz Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj.

 

 

Przybyłych gości powitały stoiska gastronomiczne ze specjałami regionalnej kuchni reprezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, kramy z rękodziełem i zabawkami oraz stoiska służb m.in. Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Na najmłodszych uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji m.in. miasteczko dla dzieci, animacje i występy.

W trakcie imprezy tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec, którego zwycięzcą zostało sołectwo z Kostrzyny. Tym samym sołectwo w Kostrzynie otrzymało nominację na organizację dożynek w przyszłym roku.

Do tańca licznie przybyłych gości, zaprosiły gminne zespoły ludowe i taneczne m.in. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca “Lusatia”, “Złote Kłosy” czy “Kwiatowianki”.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Reklama
Reklama