(AKTUALIZACJA) – Wybuch na stacji benzynowej

Jedna osoba zginęła w wyniku wybuchu zbiornika paliwa na stacji Lotos przy ulicy Daszyńskiego 92 w Zgorzelcu.

You are currently viewing (AKTUALIZACJA) – Wybuch na stacji benzynowej

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przy jednym ze zbiorników prowadzone były prace remontowe i doszło do wybuchu – informuje policja. Na miejscu trwa akcja służb.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13 na stacji Lotos przy ulicy Daszyńskiego 92 w Zgorzelcu. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, komisarz Agnieszka Goguł, poinformowała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż przy jednym ze zbiorników prowadzone były prace remontowe i doszło do wybuchu. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna, ale przytomna.

– W trakcie czyszczenia pustego zbiornika, doszło do wybuchu. Jedna osoba zginęła, jedna jest poszkodowana, ale przytomna. Na obecną chwilę udało ugasić się pożar, który tam wybuchł, nie doszło do jego rozprzestrzenienia – poinformowała oficer prasowa st. str. Magdalena Cwynar, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

Na miejscu jest 12 zastępów, jedzie grupa operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego z Wrocławia i specjalistyczne jednostki z Chojnowa i Legnicy.

Źródło: tvn24.pl

AKTUALIZACJA!

Zgorzelec, ul. Daszyńskiego – wybuch na stacji paliw.

Do wybuchu doszło w trakcie prowadzonych czynności, po zakończonych działaniach konserwacyjnych, w pustym zbiorniku podziemnym na benzynę.

12 zastępów Straży Pożarnej w tym:

Grupa Operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, komendant powiatowy PSP ze Zgorzelca, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z KM PSP w Legnicy, kontener ze środkiem pianotwórczym z JRG Chojnów.

– 1 ofiara śmiertelna

– 2 osoby poszkodowane, przytomne – znajdują się już w szpitalu.

Pusty zbiornik, w którym doszło do wybuchu, został wypełniony w całości pianą gaśniczą w celu wyeliminowania zagrożenia pożarem czy przekroczenia DGW (Dolnej Granicy Wybuchowości) – w celu zapobiegnięcia przed ponownym wybuchem.

Fot. mł. kpt. Przemysław Rogalewicz, asp. Wojciech Piechowicz

Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Loading

Reklama
Reklama