WĘGLINIEC – Za nami XXV edycja Święto Grzybów Węgliniec

W sobotę 9 września zorganizowaliśmy Turniej drwali, w tym miejscu gratulujemy zwycięzcom , zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności a i zebrani widzowie zobaczyć jak niełatwo jest pracować pilarką.

You are currently viewing WĘGLINIEC – Za nami XXV edycja Święto Grzybów Węgliniec

Nadleśnictwo Węgliniec bardzo aktywnie brało udział w wydarzeniu.

W czasie dwudniowej imprezy, zorganizowanej przez Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu wraz z Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu pod wodzą Burmistrza Mariusz Wieczorek promowaliśmy Dobre z Lasu , bo nie ma lepszej okazji na promocję darów lasu jak podczas Mistrzostw Europy w zbieraniu grzybów.

 

 

W niedzielę 10 września odwiedzający nasze stoisko otrzymywali od nas to co w naszych lasach najlepsze, czy to w postaci konfitur z malin, jagód, jarzębiny ale też syropy i soki np. z derenia, czarnego bzu, mniszka lekarskiego czy pączków sosny, nie zabrakło też miodu, pasztetu i mięsa z dziczyzny, a Nadleśniczy wespół z profesjonalnym kucharzem gotowali i częstowali pyszną zupą grzybową.

Dziękujemy odwiedzającym nasze stoiska edukacyjne gdzie prócz szerokiego wachlarza informacji o drewnie, roślinach, owadach i gospodarce leśnej można było zapoznać się z pszczelarstwem i na własne oczy zobaczyć pracę pszczół w ulu, czy dotknąć nektaru zebranego przez te pożyteczne owady.

Źródło: Nadleśnictwo Węgliniec

Loading

Reklama
Reklama