AKTUALIZACJA WĘGLINIEC – Skradli amunicję

Specjalny pociąg amerykańskiej armii okradziony w Węglińcu, skradziono skrzynie z amunicją.

You are currently viewing AKTUALIZACJA WĘGLINIEC – Skradli amunicję

W dwóch wagonach pociągu, który przyjechał z Niemiec i był obsługiwany przez amerykańską armię zerwano plomby – informuje RMF. Według rozgłośni, ze składu, który stał na terenie bez monitoringu na stacji Węgliniec koło Zgorzelca, zginęły cztery skrzynie z amunicją. Było w nich 120 pocisków kalibru 25mm.

 

 

Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka potwierdził w środę PAP, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w minioną niedzielę z pociągu obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy. W środę rano skrzynie odzyskali policjanci. Odnaleźli je w Starym Węglińcu w powiecie zgorzeleckim. Były zatopione w stawie.

Prokuratura: Zatrzymano trzy osoby.

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu w Węglińcu – poinformowali śledczy z Jeleniej Góry. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Aktualnie z zatrzymanymi są wykonywane czynności procesowe. Szerszych informacji prokuratura będzie mogła udzielić po zakończeniu czynności z zatrzymanymi – powiedział prok. Tomasz Czułowski.

info dziennik.pl

AKTUALIZACJA

Policjanci ze Zgorzelca, działając wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i prokuraturą, prowadzili intensywne czynności w sprawie skradzionych skrzynek z amunicją z pociągu, który zatrzymał się na stacji PKP w Węglińcu. Efektem działań funkcjonariuszy jest zatrzymanie trzech mieszkańców powiatu zgorzeleckiego mających związek ze sprawą i odzyskanie skradzionego mienia. W toku prowadzonych czynności ustalono, że znani lokalnym policjantom z wcześniejszych występków przeciwko mieniu mężczyźni włamali się do wagonu, mając nadzieję na intratny łup. Jednak złodzieje w obawie przed konsekwencjami szybko pozbyli się skrzynek, które następnie zostały przez policjantów zlokalizowane i odzyskane w komplecie. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem zatrzymanych.

W niedzielę wieczorem (4 czerwca br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został poinformowany o włamaniu do wagonu pociągu, który zatrzymał się na stacji kolejowej w miejscowości Węgliniec. Sprawcy skradli cztery skrzynki z amunicją. Z uwagi na charakter sprawy okoliczności tego zdarzenia są przedmiotem wyjaśnień prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze.

Tuż po zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci ze Zgorzelca wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci sprawdzali różne warianty i prawdopodobnie, gdy sprawcy zorientowali się co skradli, przestraszyli się, a w obawie przed poważnymi konsekwencjami postanowili porzucić łup. Podjęte przez śledczych czynności doprowadziły do niezwłocznego odzyskania skradzionych z wagonu przedmiotów. Ustalenia wskazują, że ich zawartość jest kompletna. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 26, 34 i 39 lat doskonale znanych zgorzeleckim mundurowym z wcześniejszych występków przeciwko mieniu.

Obecnie wykonywane są czynności procesowe z udziałem zatrzymanych, które zakończą się w prokuraturze. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło KPP w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 6 komentarzy

 1. adams portfel psk

  kolega twierdzi ze to mniejszy kaliber był i zostało to zatopione na stawie rygle

 2. Jagi trenuje psk

  A rekinowi działkę w Pieńsku okradli to nikt się nie zainteresowal

 3. Pucio_Pucio

  Katolicki kraj, katolickie obyczaje.

 4. Kolega kolegi

  To jest pazerność je..c ich

 5. Maks zwd

  Wystrzałowe chłopaki. Też jutro sobie postrzelam z AWP na Vertigo

 6. Sasiadka

  Porażka złodzieje na wolnosci i się śmieją że nic na nich nie mają. Niema co się dziwić polska.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama