WĘGLINIEC – Gminny Dzień Dziecka

Tegoroczna edycja Gminnego Dnia Dziecka w Węglińcu zorganizowana została pod hasłem „Talenty Gminy Węgliniec”, a to za sprawą konkursu talentów, który stanowił główną część wydarzenia.

You are currently viewing WĘGLINIEC – Gminny Dzień Dziecka

Pomysł można uznać za udany, ponieważ doczekaliśmy się aż 13 zgłoszeń – były występy wokalne, taneczne, recytacja, gra na akordeonie, a nawet pokaz gimnastyczny.

 

 

Jury, w składzie: Sylwia Salas, Agnieszka Byszkowska i Radoslaw Słabolepszy mieli twardy orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach wyłonili laureatów:

– Grupa LISKI z Miejskiego Przedszkola w Węglińcu
– Matylda Skrętowska
– Alicja Kiljańska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

Nasza scena zamieniła się w pokaz talentów, ale to nie wszystko. Cały Park Miejski w Węglińcu przeobraził się w ogromny plac zabaw. Na dzieci czekały darmowe dmuchańce, gokarty, bubble football, kucyki, warsztaty cyrkowe i plastyczne, animacje dla dzieci, pokaz sprzętu i zabawy z OSP Węgliniec, tor przeszkód, tatuaże, warkoczyki i malowanie twarzy. A na zakończenie uczestnicy mogli przenieść się w świat cyrku, za sprawą grupy ArtOfMind i jej pokazu pt. Perypetie wesołego mima. Krótko mówiąc … DZIAŁO SIĘ.

Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Pan Mariusz Wieczorek zadbał o to, żeby wszystkie dzieci otrzymały słodkości oraz pamiątkowe plakietki, dzięki którym będą mogły jeszcze długo pamiętać o tym miłym dniu.

Oczywiście, jak to w Węglińcu, nie mogło zabraknąć przepysznych pierogów, frytek, hot-dogów, waty cukrowej, popcornu, naleśników, lodów, ciast i sorbetów. Na dzieci czekało również stoisko z zabawkami i balonami.

W ramach Gminnego Dnia Dziecka odbył się również Rajd rowerowy Koło wkoło Gminy Węgliniec🚴 oraz Wędkarski Dzień Dziecka KRĄPIK 2023, który jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a frekwencja przerosła oczekiwania Organizatorów. Do zmagań na Stawie Tartacznym w Starym Węglińcu przystąpiło pond 50 uczestników.

Serdeczne podziękowania dla naszego Sponsora głównego – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., dzięki któremu mogliśmy zaprosić Was na wydarzenie pełne atrakcji. Dziękujemy Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu, na czele z Panem Burmistrzem Mariusz Wieczorek za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Nie udałoby się również bez ogromnego zaangażowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglińcu, Szkoły Podstawowej w Węglińcu, Miejskiego Przedszkola w Węglińcu, Miejskiego Żłobka Publicznego w Węglińcu, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Węglinieckiej, Koła PWZ PKP Węgliniec oraz naszych niezawodnych wolontariuszy.

Drogie dzieci, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i już dziś czekacie na kolejny Gminny Dzień Dziecka.

Do zobaczenia

 

Źródło: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu

Loading

Reklama
Reklama