RUSZÓW – Wakacje młodzieży strażackiej w OSP Ruszów rozpoczęte

W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, na skwerze „Młodego Strażaka” przy remizie OSP w Ruszowie, członkowie Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na wesoło i sportowo podsumowali ostatnie miesiące wytężonej pracy oraz sukcesy w OTWP, zawodach strażackich i innych przedsięwzięciach.

You are currently viewing RUSZÓW – Wakacje młodzieży strażackiej w OSP Ruszów rozpoczęte

Opiekun MDP oraz prezes przekazali młodzieży sprzęt sportowy (4 piłki, 2 bramki, siatki do kometki i siatkówki, zestawy do badmintona, speedbala, taśmę do oznaczenia boiska do siatkówki plażowej), który został zakupiony z darowizn finansowych przekazanych przez Pana S. Chromego i M. Marcisiaka. Przy dobrej muzyce, smakowitym grillu przygotowanym przez strażaków oraz wacie cukrowej, lemoniadzie i specjalnie zrobionych na tę okazję przez KGW „Głuszec” i Panią Sołtys Edytę, młodzież, strażacy oraz rodzice miło spędzili niedzielne popołudnie. Nowy sprzęt sportowy został rozstawiony błyskawicznie i na zielonej murawie toczyły się różne rozgrywki sportowe, a bramki padały jeszcze piękniejsze niż na Euro 2024.

 

 

Była też możliwość zaprezentowania naszego nowego strażaka, tj. Św. Floriana, którego nieodpłatnie wyrzeźbił w drewnie Pan Cz. Styczyński i przekazał strażakom. Już w najbliższych dniach ozdobi on ścianę frontową naszej remizy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w różnej formie wspierają naszą jednostkę. Nagrody otrzymane za udział oraz zwycięstwo w ostatnich zawodach powiatowych MDP (łącznie 8,0 tys.) zostaną przeznaczone dla młodzieży na dwudniową wycieczkę w góry, spływ kajakowy oraz wyjazd na mecz ligowy do Wrocławia. W mistrzowskich drużynach wystąpili: dziewczęta – Maja, Oliwia, Roksana, Alicja, Amelia x 2, Lena, Milena x 3; chłopcy – Jan, Michał, Mikołaj, Antoni, Bartosz, Jakub, Tomasz, Dawid, Miłosz, Bartosz.

Droś – OSP Ruszów

Źródło: Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama