WĘGLINIEC – Projekt – „DĚTSKÁ HASIČSKÁ ŘEKA – RZEKA OGNIA DZIECI 2024”

Przygotowania ruszowskiej młodzieży strażackiej do „Rzeki Ognia Dzieci 2024” w Czechach.

You are currently viewing WĘGLINIEC – Projekt – „DĚTSKÁ HASIČSKÁ ŘEKA – RZEKA OGNIA DZIECI 2024”

Na zaproszenie czeskich partnerów, w niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku, delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP) Ruszów udała się do Sloupu v Čechách (Czechy), celem omówienia zasad udziału oraz przeprowadzenia szkolenia związanego z projektem „DĚTSKÁ HASIČSKÁ ŘEKA – RZEKA OGNIA DZIECI 2024”, dofinansowanym przez Unię Europejską.

W dniu 15 czerwca bieżącego roku, planowane jest podjęcie próby pobicia rekordu Czech, polegającej na budowie linii wężowej i przepompowaniu wody na odległość około 13-14 kilometrów przez dzieci z Czech, Niemiec i Polski. Każda drużyna otrzyma przydzielony odcinek o długości około 300 metrów, na którym przy pomocy własnej motopompy zbuduje linię wężową z 15 odcinków węży tłocznych W75 (każdy po 20 metrów) i przekaże wodę do następnej drużyny. Zadanie będzie wykonywane wyłącznie przez dzieci w wieku od 5 do 15 lat, oczywiście pod nadzorem opiekunów. Jest to doskonała okazja, aby poprzez zabawę zapoznać się ze sprzętem pożarniczym oraz młodzieżą z innych jednostek. Dla naszej drużyny jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ będziemy jedyną drużyną młodzieżową z Polski uczestniczącą w tym wydarzeniu.

 

 

Woda pobrana przez pierwszą motopompę ze zbiornika wodnego „Radvanecky rybnik” przepłynie przez kilka miejscowości, a po pokonaniu odległości około 13-14 km wróci z powrotem do tego samego zbiornika wodnego, co będzie finałem wykonania zadania. Trzymamy kciuki, aby wszystko się udało, i oczywiście zamieścimy relację z tego wspaniałego wydarzenia.

 

J. Droś – OSP Ruszów

Źródło: Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama