Ważne informacje dotyczące wniosków o 800 plus

Otrzymujesz 800 plus na dziecko? Nie zostało już wiele czasu na złożenie wniosku. Lepiej więc się pospieszyć, bo jeśli nie zdążysz tego zrobić w terminie, pieniądze mogą się opóźnić. Aby otrzymać świadczenie na nowy okres rozliczeniowy, konieczne jest złożenie wniosku tylko drogą elektroniczną.

You are currently viewing Ważne informacje dotyczące wniosków o 800 plus

Termin na złożenie wniosków na nowy okres świadczeniowy mija 30 kwietnia, co jest niezbędne, aby utrzymać ciągłość wypłat 800 plus. ZUS przyjmuje wnioski od 1 lutego tego roku, a obecny okres świadczeniowy kończy się 31 maja. Nowy okres rozpoczyna się 1 czerwca.

Jeżeli wniosek o 800 plus nie zostanie złożony do 30 kwietnia, rodzice lub opiekunowie dziecka mogą mieć przerwy w wypłacie, jednak pieniądze nie zostaną utracone. Zamiast tego, otrzymają wyrównanie za okres, w którym przerwa nastąpiła. Istnieje również druga ewentualność, w której świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Aby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, należy złożyć odpowiedni wniosek przez Internet do ZUS.

 

 

Można to zrobić za pomocą:

  • platformy Usług Elektronicznych ZUS,
  • bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS,
  • portalu Emp@tia,
  • bankowości elektronicznej.

Jeśli złożysz prawidłowo wypełniony wniosek:

  • od 1 lutego do 30 kwietnia 2024 r. – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie w terminie do 30 czerwca 2024 r.,
  • od 1 do 31 maja 2024 r. – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem za czerwiec – w terminie do 31 lipca 2024 r.,
  • od 1 do 30 czerwca 2024 r. –  ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem za czerwiec – w terminie do 31 sierpnia 2024 r.,
  • od 1 do 31 lipca 2024 r. – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem jedynie od lipca – w terminie do 30 września 2024 r.,
  • od 1 do 31 sierpnia 2024 r. – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie, z wyrównaniem jedynie od sierpnia – w terminie do 31 października 2024 r.

Program „Rodzina 800+” to wsparcie rodzin w częściowym pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.

W ramach tego programu rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze na każde dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia.

Źródło: zawidow.eu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama