Wakacje z przyrodą Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czerwonej Wodzie

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

You are currently viewing Wakacje z przyrodą Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czerwonej Wodzie

Pierwszego dnia opiekunowie i młodzież przygotowała obozowisko i namioty na ośrodku Agroturystycznym „Jagoda” w Czerwonej Wodzie.

Kolejny dzień już od rana był bardzo intensywny. O godzinie 8:00 odwiedził nas Leśniczy Nadleśnictwa Węgliniec Pan Andrzej Nowak.
Młodzież poznała narzędzia, którymi na co dzień posługują się pracownicy leśni a trakcie wędrówki leśnymi drogami wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o zwierzętach i roślinności występującej w lasach naszego nadleśnictwa.

Po krótkim odpoczynku rozegraliśmy turniej siatkówki po czym przy ognisku nasz kolejny zaproszony gość druh Waldemar Błauciak Prezes Powiatowy ZOSP RP w Zgorzelcu i jednocześnie członek naszej jednostki opowiedział młodzieżowcom historię naszej jednostki oraz o strukturach OSP.

Wieczorem młodzież z własnej inicjatywy podzieliła się dyżurami i postanowiła pełnić wartę przed namiotami. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas i wiele ciekawych informacji, które nam przekazali oraz strażakom z naszej jednostki, którzy pomogli przy rozkładaniu namiotów oraz organizacji obozowiska.

Niedługo relacja z kolejnego dnia.

 

 

Źródło: OSP Czerwona Woda

Loading

Reklama
Reklama