W STUDNISKACH POWSTANIE PRZYSTANEK PKP

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A ogłosiły przetarg na realizację inwestycji o którą zabiegał Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

You are currently viewing W STUDNISKACH POWSTANIE PRZYSTANEK PKP

To dobra wiadomość dla mieszkańców Studnisk i okolic, a także dla zwolenników podróżowania koleją. W Studniskach powstanie nowy przystanek kolejowy na linii nr 274 Wrocław Świebodzki – Zgorzelec.

Jednokrawędziowy peron o długości 100 m. będzie oświetlony w technologii LED, wyposażony w wiatę, ławki, stojak na rowery oraz system oznakowania dotykowego i stałego. Zakres robót budowlanych obejmie także wykonanie ciągu komunikacyjnego dojścia do peronu, budowę schodów i wymianę nawierzchni toru przyperonowego. Z myślą o osobach o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano także budowę pochylni. Dokładną lokalizację peronu w pobliżu wiaduktu kolejowego określi projektant.

Na czas wymiany nawierzchni torowej i montażu ścianek peronowych wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w okresie 30 dni. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
„Cieszę się, że w ramach planowanej modernizacji linii kolejowej nr 274 powstanie nowy przystanek kolejowy w Studniskach, który zwiększy dostęp do kolei w Gminie Sulików.

W wyniku negocjacji udało się zwiększyć zakres inwestycji i zadbać o to aby mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość skorzystać z alternatywnego środka transportu.”- dodał Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.
Zgodnie z treścią zamówienia, wykonawca będzie miał 22 miesiące na wykonanie zadania.

Źródło: Urząd Gminy Sulików

Loading

Reklama
Reklama