W niedzielę wybieramy burmistrza!

Miasto Zgorzelec jest jednym z 748. polskich samorządów, w których w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, odbędzie się II tura wyborów samorządowych. O głosy zgorzelczan walczą dwaj kandydaci: popierany przez Koalicję Obywatelską obecny burmistrz Rafał Gronicz i kandydat PiS Mateusz Szczerbaty.

You are currently viewing W niedzielę wybieramy burmistrza!

W nadchodzącą niedzielę, 21 kwietnia, przy urnach wyborczych spotkają się mieszkańcy tych miejscowości, w których wybory samorządowe, 7 kwietnia, nie przyniosły jednoznacznego rozstrzygnięcia. Jednym z miast, w których odbędzie się II tura wyborów jest Zgorzelec, gdzie mieszkańcy zagłosują na jednego z 2 kandydatów:

– obecnego burmistrza Rafała Gronicza, startującego z własnego komitetu, ale z poparciem Koalicji Obywatelskiej, który 7 kwietnia uzyskał poparcie 32,82% głosujących

Mateusza Szczerbatego, kandydata PiS, radnego minionej kadencji rady miasta, który w pierwszej turze uzyskał poparcie 20,59% głosujących

Kiedy odbędzie się II tura ?

Głosujemy już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia 2024, w godzinach od 7:00 do 21:00, w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 7 kwietnia 2024 roku.

W dniu wyborów, każdy uprawniony do głosowania otrzyma kartę, na której będzie mógł oddać swój głos na wybranego kandydata. Aby oddać ważny głos należy uważnie zapoznać się z instrukcją głosowania zamieszczoną na karcie.

UWAGA! W II turze wyborów mogą głosować również osoby, które 7 kwietnia 2024 r. nie zagłosowały.

Liczenie głosów rozpocznie się zaraz po zamknięciu lokali wyborczych. Wyników będziemy mogli spodziewać się w przeciągu nawet kilku lub kilkunastu godzin po głosowaniu.

Głosowanie. Kto może głosować?

W wyborach samorządowych głosujemy według miejsca stałego zamieszkania. Osoby zameldowane na pobyt stały w Zgorzelcu nie muszą nic robić. Osoby zamieszkałe w Zgorzelcu, ale niezameldowane na pobyt stały, aby zagłosować, powinny były złożyć wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania.

Swoje dane zawarte w Centralnym Rejestrze Wyborców, w tym dane osobowe, adres zameldowania, a także numer i siedzibę obwodowej komisji wyborczej, można sprawdzić w aplikacji mObywatel lub na stronie obywatel.gov.pl., gdzie po zalogowaniu się do usługi, należy przejść do sekcji Twoje dane i dalej do zakładki: Centralny Rejestr Wyborców.

! W wyborach samorządowych, inaczej niż w parlamentarnych, nie można głosować w dowolnym lokalu na terenie Polski po pobraniu zaświadczenia o prawie głosowania w swojej gminie. 

Loading

Reklama
Reklama