Usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Policjanci z Referatu Kryminalnego bogatyńskiego komisariatu udowodnili dwóm mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 24 i 37-latek podejrzani są o posiadanie środków odurzających oraz udzielanie ich innym osobom. Młodszy dodatkowo usłyszał zarzut za przemyt narkotyków. Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

You are currently viewing Usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Pod koniec marca policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy podczas służby na terenie gminy Bogatynia zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie „skręta” z marihuaną. 24-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego trafił do bogatyńskiego komisariatu. Kolejne czynności w tej sprawie skutkowały zabezpieczeniem w pomieszczeniach zajmowanych przez niego ponad 200 gramów środków odurzających, wag elektronicznych i woreczków z zapięciem strunowym.

Bogatyńscy „kryminalni” w wyniku czynności operacyjnych i procesowych udowodnili zatrzymanemu nie tylko posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale również ich przemyt i udzielanie innym osobom.

 

 

W tej sprawie zatrzymany został również 37-latek, u którego policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zabezpieczyli marihuanę, wagi elektroniczne i woreczki foliowe z zapięciem strunowym. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu udzielanie środków odurzających innym osobom. Na poczet grożących podejrzanemu kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 37-latka pieniądze oraz samochód osobowy marki Opel.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi, że młodszy z nich posiadał ich znaczną ilość może mu grozić do 10 lat więzienia.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama