Ukrainiec przemycał obcokrajowców

Funkcjonariusze zatrzymali 30 – letniego Ukraińca, który przemycał, z Polski do Niemiec, obcokrajowców.

You are currently viewing Ukrainiec przemycał obcokrajowców

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, wjechali do Polski nielegalnie oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Ukrainy, który usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu tego przestępstwa.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu w trakcie realizacji zadań mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji we wtorek 7 lutego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował 30-letni obywatela Ukrainy. Pasażerami było 4 cudzoziemców, z których jeden podawał się za obywatela Syrii, natomiast kolejnych trzech twierdziło, że pochodzą z Egiptu.

Ukrainiec został zatrzymany za udzielenie pomocy 4 migrantom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec.

Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, obywatel Ukrainy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabrał samochodem osobowym migrantów z zamiarem dowiezienia ich do Niemiec. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata.

Natomiast wobec pozostałych cudzoziemców trwają obecnie czynności z udziałem tłumacza.

Źródło: NOSG

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    ukraincy u nas maja specjalne wzgledy,Polak by dostal 5 lat

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama