Udane zimowisko

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wraz z Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny Ewa Dudą zapewnili chętnym dzieciom z terenu miasta i gminy Bogatynia ferie zimowe w gminnych szkołach.

You are currently viewing Udane zimowisko

W piątek (24.02) zakończyły się dwutygodniowe zajęcia zorganizowane w ramach zimowiska w gminnych szkołach podstawowych. Zainteresowanie taką formą wypoczynku przerosło oczekiwania organizatorów. Projekt okazał się bardzo udany.

Hasło przewodnie zimowiska brzmiało: „Nasza szkoła uczy, bawi oraz wychowuje! Tu najlepiej się czuję!”. Podczas dwóch tygodni ferii dzieci, pod czujnym okiem kierowników i wychowawców zimowiska, uczestniczyły w różnych zabawach, grach i doświadczeniach. Wśród atrakcji były: wyjścia do pizzeri, na basen, animacje z Gabarką. Dzieci zdobywały także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, dzięki strażakom z jednostki OSP Bogatynia. Uczyły się również radzić sobie ze stresem, lękami i pogłębiały umiejętności społeczne podczas warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez Głównego Specjalistę ds. Profilaktyki Uzależnień Adama Balcera. Na zakończenie ferii burmistrz Wojciech Dobrołowicz oraz dyrektor Ewa Duda obdarowali wszystkich uczestników zimowiska smacznym pączkiem. Dzieci zadowolone z zajęć, już czekają na letnie półkolonie.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama