Tragiczny w skutkach pożar w Zgorzelcu

W dniu 12-03-2023 o godzinie 02:21 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Zgorzelcu przy ul. Walerego Wróblewskiego. Dyżurny zadysponował natychmiast 4 zastępy PSP z JRG Zgorzelec oraz zastęp OSP Trójca – łącznie 13 strażaków, zespół ratownictwa medycznego, Policję.

You are currently viewing Tragiczny w skutkach pożar w Zgorzelcu

Kierujący działaniami gaśniczymi w wyniku rozpoznania ustalił, że doszło do zadymienia oraz pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym budynku parterowego. W trakcie gaszenia pożaru wraz z przeszukaniem, w kuchni na podłodze odnaleziono osobę, którą następnie ewakuowano na zewnątrz budynku. Osobę ewakuowaną przekazano ZRM. Po przebadaniu osoby poszkodowanej przez ZRM ratownik medyczny rozpoznał zgon.

Dalsze działania strażaków polegały na sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń lokalu pod względem przebywania osób – osób nie stwierdzono. Tlące elementy wyposażenia lokalu wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono stropy i ściany w lokalu. Pozostali mieszkańcy budynku ewakuowali się z budynku przed przybyciem ratowników.

Dalsze czynności polegające na ustaleniu okoliczności zdarzenia prowadzili policjanci będący na miejscu działań.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Anonim

    Dla sprostowania końca artykułu, to jscy pozostali mieszkańcy budynku? Bo jako mieszkanka tego budynku spałam do rana i nikt nikogo nie ewakulowal. To raz, dwa pożar spowodowało podpalenie, i co do reszty artykułu też przydałoby się powiedzieć prawdę, niech każdy wie że wśród nas są także pozbawieni uczuć i sumienia psychpaci!

    1. Anonim

      Zabili go. Mam nadzieję że odpowiedzą za swoje czyny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama