Tragedia w Zgorzelcu. Dziecko zmarło mimo reanimacji

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (02.01.2024). Pies dotkliwie pogryzł dwumiesięczną dziewczynkę. Życia dziecka nie udało się uratować.

You are currently viewing Tragedia w Zgorzelcu. Dziecko zmarło mimo reanimacji

Jak podaje portal rmf24 pies rasy bulterier zaatakował dwumiesięczną dziewczynkę w domu.

Rodzice wezwali karetkę, która zabrała dziecko do szpitala. Jego życia nie udało się uratować.

 

 

Około godz. 16.30 zespół pogotowia ratunkowego przywiózł do naszego szpitalnego oddziału ratunkowego siedmiotygodniową dziewczynkę z objawami pogryzienia przez psa – powiedział w rozmowie z muzyczneradio.pl Marcin Wolski, dyrektor do spraw lecznictwa szpitala w Zgorzelcu.

Według relacji dyrektora placówki dziewczynka doznała obrażeń okolic głowy. Dziecko trafiło do szpitala w złym stanie. – Stan dziecka był na tyle ciężki, że nawet natychmiastowo podjęta reanimacja nie przyniosła skutku. Dziewczynka zmarła o godz. 18.10 – dodał.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

AKTUALIZACJA!

Jak poinformował portal rmf24.pl w sprawie śmierci siedmiotygodniowego niemowlęcia zaatakowanego przez psa w Zgorzelcu Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wszczęła śledztwo. Postępowanie jest prowadzone obecnie w sprawie, co oznacza, że nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów. Śledczy zajmują się obecnie wyjaśnianiem, w jakich okolicznościach doszło do śmierci dziewczynki.
Pierwsze czynności ratunkowe były prowadzone jeszcze w mieszkaniu rodziców dziecka, którzy zawiadomili służby ratunkowe. Walka o życie dziecka trwała ponad 2 godziny.
Obecnie zwierze zostało przewiezione do schroniska i jest poddawane specjalistycznej obserwacji. W sprawie zostanie powołany biegły psi behawiorysta, który sprawdzi, czy i w jakich sytuacjach pies zachowuje się agresywnie oraz jak duże niebezpieczeństwo może stwarzać.

Loading

Reklama
Reklama