Tauron rozsyłał zawyżone rachunki

Przedstawiciele państwowej spółki energetycznej Tauron zapewniają, że wszystkie samorządy oraz firmy, które złożyły poprawne oświadczenia o skorzystaniu z Tarczy Solidarnościowej, otrzymają do końca kwietnia poprawne faktury. Wcześniej trafiły do nich błędnie wyliczone rachunki.

You are currently viewing Tauron rozsyłał zawyżone rachunki

Tauron otrzymał ponad 220 tys. oświadczeń od firm i samorządów, które chciały skorzystać z ograniczenia cen prądu na mocy Tarczy Solidarnościowej. Mimo to niektóre z nich otrzymały rachunki bez uwzględnienia maksymalnej ceny.

Spółka przeprasza

 Wszystkie samorządy i firmy, które złożyły poprawne oświadczenia, zostaną rozliczone wyłącznie po ograniczonych cenach wynikających z Tarczy Solidarnościowej – zapewnił PAP prezes Tauronu Sprzedaż Rafał Soja .Jak dodał, „obecnie trwa dostosowywanie systemów bilingowych do wymogów ustawowych, stąd niektóre z samorządów mogły otrzymać faktury wymagające korekty”.

— W przypadku otrzymania takiej faktury, będzie ona niezwłocznie skorygowana. W imieniu naszej spółki bardzo przepraszam wszystkich naszych klientów, których rozliczyliśmy w błędny sposób – dodał Soja. Obecnie trwa końcowy etap weryfikacji otrzymanych już oświadczeń.

— Kontaktujemy się z samorządami w sprawie rozliczeń, a gdy złożone oświadczenie wymaga uzupełnienia nasi konsultanci pomagają w poprawnym wypełnieniu dokumentu. Jednocześnie zapewniamy samorządy, do których trafiły błędnie wystawione faktury, że otrzymają korekty do końca kwietnia – zapewnił prezes Tauronu Obsługa Klienta Karol Janosz.

Maksymalna cena prądu

W rozliczeniach z małymi i średnimi firmami, jednostkami samorządu, a także podmiotami wrażliwymi wskazanymi w ustawie, które złożyły oświadczenia do 30 listopada br., ma być stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za megawatogodzinę, w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Dyzio psk

  To pisowska firma, nienawidzę jej

  1. qniady psk thc

   Dyzio a ty wgl płacisz za prąd? Na mieście mówią że poszedłeś w panele

 2. Osoba

  Tauron w tym roku wystawił mi 2 oszukane faktury. W pierwszej sfałszowali wskazania licznika aby zużycie, które miało miejsce w ubiegłym roku przypisać do bieżącego co skutkowało u mnie szybkim wyczerpaniem limitu 2000 kWh ( gezeję pompą ciepła) i zawyżeniem rachunku o jakieś 400-500 zł. Druga faktura to nieuwzględnienie rabatu 10%. Pierwszą dzięki zdjęciom stanów licznika „odkręciłem”. Druga reklamacjavod 3 tygodni bez odpowiedzi.

 3. Ghdy

  Mi wystawili na 900zl po moim telefonie na infolinię Pani była zdziwiona bo według informacji na koncie klienta było do zapłaty 540 zł

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama