Świadczenie 500 plus

Warto pośpieszyć się ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus, bo to zapewni ciągłość wypłat — przypomina ZUS. Jak złożyć wniosek i do kiedy trzeba to zrobić?

You are currently viewing Świadczenie 500 plus

Od 1 lutego przyjmowane są wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów — przypomina ZUS.

Warto pośpieszyć się ze złożeniem wniosku, bo to zapewni ciągłość wypłat. Osobie, która pobiera 500 plus i złoży wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r. – przypomina rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.

— Rodzice i opiekunowie złożyli już 3,4 mln wniosków, co objęło 5,4 mln dzieci. Jak dotąd przyznaliśmy 93 proc. świadczeń. Warto podkreślić, że wypłatę świadczeń na nowy okres rozpoczniemy od czerwca, ale już teraz większość złożonych wniosków jest załatwiona – wskazuje rzecznik ZUS.

500 plus. Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie składane są jedynie drogą elektroniczną. Można to zrobić na kilka sposobów – poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia albo swoją bankowość elektroniczną.

Zakład zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Aplikacja mZUS zawiera funkcje przyspieszające wypełnienie wniosku o 500 plus. Jeśli ktoś składał już wniosek w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy wniosek na podstawie poprzedniego. Dzięki temu większość danych uzupełni się automatycznie. W razie potrzeby klient może je zmienić przed wysłaniem. W aplikacji można również sprawdzić, czy świadczenie zostało już przyznane.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama