Strzały i wybite szyby w oknach

Do bulwersującego i bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w pierwszy majowy weekend. W Zgorzelcu na ulicy Bohaterów Getta nieznany sprawca strzelał z wiatrówki w okna budynku mieszkalnego.

You are currently viewing Strzały i wybite szyby w oknach

Sygnał od naszej czytelniczki:

Mieszkam w budynku na 1 piętrze w/w ulicy i w dniu 30 kwietnia br. /sobota/ rano zauważyłam uszkodzone szyby w oknie kuchni. 2 dziurki i odpryski szyby. Zadzwoniłam na numer telefonu Policji.

W niedługim czasie pojawili się u mnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej. Po oględzinach stwierdzono, że są to dziurki od strzałów z wiatrówki. Około godziny 14 zjawił się funkcjonariusz w celu spisania protokołu. Potwierdzając strzały z wiatrówki, co w Polsce jest dozwolone. Dopiero gdyby nastąpiło uszkodzenie ciała byłoby to czynem karanym. Zaniepokoiło to mnie i moich sąsiadów. Nikt nic owej nocy nie słyszał.

Następnie 2 maja moja sąsiadka ok. godz. 2 w nocy usłyszała strzelanie do okien w swojej łazience. ok 5 strzałów. Też przerażona i z obawami postanowiła zasłaniać okna roletami zewnętrznymi. 3 maja powtórka – słyszała strzały po roletach. Wyjrzała na ulicę ale niestety na ulicy było pusto. Fakt ten również zgłosiła do Policji. Ewidentnie strzały pochodzą z budynku naprzeciwko. 5 maja wychodziłam rano o 7.30 z psem i pod naszym budynkiem leżał gołąb na chodniku w kałuży krwi a piórka były rozsypane po całej ulicy.

Czy Policja nie powinna pomimo wszystko zainteresować się tą sprawą?

Jestem osobą prawie 70 letnią i dobrze, że mam podwójne szyby to pocisk nie zdołał przebić drugiej szyby. Pomimo wszystko czuję się zagrożona i przerażona. Mam obawy podchodzić do okna. Boję się wychodzić na wieczorne spacery z psem. Policja twierdzi, że ulica Bohaterów Getta jest w godzinach nocnych dobrze patrolowana. Jakoś my mieszkańcy nie widzimy tych patroli. Wiem, że nikt nie da nam ochrony ale przynajmniej nie stwierdzać, że strzały z wiatrówki są normalnością. Proszę o publikację, może ta osoba strzelająca zrozumie nasz strach o nas, o naszych bliskich.

Z prośbą o wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się do KPP w Zgorzelcu

Policjanci przyjęli zawiadomienie w kierunku art. 288 KK – zniszczenie mienia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu – informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu –  kom. Agnieszka Goguł.

 

 

Art. 288. Zniszczenie cudzej rzeczy

§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Loading

Ten post ma 10 komentarzy

 1. XXXXX

  U nich zawsze trwają czynności w celu ustalenia sprawcy ale jakimś cudem nigdy im się to nie udaje a po trzech miesiącach przychodzi pismo o umorzeniu sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy.

  1. Abc

   No i bd umorzenie sprawy z powodu niewykrycia sprawcy

 2. Pucio_Pucio

  Katolicki kraj, katolickie obyczaje.

 3. emeryt54

  Jak to art.288, to przecież podpada pod art.157 kk(uszkodzenie ciała i rozstrój zdrowia). Kto to tak zweryfikował ten czyn?

 4. Mieszkaniec

  To nie pierwszy raz rozejrzyjcie się po oknach na poddaszu a zobaczycie jak czasem lufa wiatrówki wystaje. Rolety lokali tak samo są ostrzelane.

  1. Sąsiad

   Po odprysku widać skąd padł strzał.

 5. Kamil ariel osama

  Policja nic nie może zrobić bo ich po prostu nie ma

 6. B

  U mnie też wybito w ten sposób szyby na Konarskiego

 7. Ri

  I tak policja nic nie zrobi sam to przeżywałem strzelanie w Zgorzelcu i okolicy to według nich czyn nie karalny

 8. Mieszkaniec

  Zakończenie przecież znane. „Sprawa umorzona z powodu niewykrycia sprawcy”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama