Starosta Zgorzelecki wraz z uczniami odwiedził schronisko w Dłużynie Górnej

Wczoraj (22.05) obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Data ta nawiązuje do uchwalenia właśnie 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt. Była ona pierwszym aktem prawnym w Polsce, który regulował postępowanie człowieka ze zwierzętami.

You are currently viewing Starosta Zgorzelecki wraz z uczniami odwiedził schronisko w Dłużynie Górnej

Z tej okazji Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z trójką uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu odwiedzili zwierzaki ze Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej oraz zawieźli karmę i smakołyki czworonogom.

Schronisko dla Zwierząt Małych od 2018 roku prowadzone jest przez Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt. Znajdują się w nim kojce ogrzewane z własnymi wybiegami oraz wiaty zewnętrzne. W schronisku są również trzy pomieszczenia dla kotów, a z jednego z nich jest wyjście na spory wybieg.

Średnio rocznie do placówki trafia około 160 psów i około 100 kotów. W schronisku pracują wspaniali, zwierzolubni pracownicy, jest tam również gabinet weterynaryjny, a całą ekipę uzupełnia armia wspaniałych Wolontariuszy.

Przypominamy, że każdy może pomóc. Osoby zainteresowane adopcją, wsparciem finansowym czy wolontariatem zachęcamy do odwiedzenia strony schroniska w Dłużynie Górnej:

Home – Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej (schroniskodg.pl)

Jeśli chcesz zrobić prezent podopiecznym schroniska, możesz to zrobić poniżej:
dlaSchroniska.pl – zmień życie zwierzaka

Adres:

Schronisko dla Zwierząt Małych
Dłużyna Górna 1F
59-930 Pieńsk

Dane kontaktowe:

telefon: +48 (75) 778 04 12 
e-mail: schroniskodluzyna@gmail.com

Godziny otwarcia:

Codziennie oprócz wtorków w godzinach 11.00-16.00.

Źródło: SP Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama