AKTUALIZACJA – Śmiertelny wypadek na A4

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 19-tą na 3 kilometrze autostrady A4 w kierunku Niemiec.

You are currently viewing AKTUALIZACJA – Śmiertelny wypadek na A4

W tej chwili autostrada w kierunku Niemiec jest zablokowana. W wyniku zderzenia 4 pojazdów śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, niedaleko przejścia granicznego zderzyły się cztery pojazdy (trzy ciężarówki i jedna osobówka).

AKTUALIZACJA

Wczoraj przed godziną 19:00 na 3 kilometrze autostrady A4 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dochodzeniowo-śledczego w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Jak wynika z ustaleń 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonej przyczyny uderzył w tył naczepy poprzedzającego go zestawu ciężarowego, który stał w korku. Ten z kolei na zasadzie domina uderzył w pojazd osobowy marki Volkswagen, który następnie uderzył w kolejny pojazd ciężarowy. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem Man poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego rozsądek oraz czujność. Od początku 2024 roku na autostradzie A4 w powiecie zgorzeleckim doszło do 61 kolizji drogowych i wczorajszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Główną przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Dlatego przypominamy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego odstępu między pojazdami. Ta odległość musi być wystarczająca do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta. Daje ona możliwość obserwacji sytuacji na drodze oraz czas na reakcję w razie zagrożenia.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Fot. OSP Pieńsk

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama