Śląski Jarmark Garncarski

Małymi krokami zbliża się 25. edycja Śląskiego Jarmarku Garncarskiego. 15 i 16 lipca organizator zachęca do odwiedzenia Silesian Tippelmarkt Görlitz, targu rękodzieła w najlepszym tego słowa znaczeniu.

You are currently viewing Śląski Jarmark Garncarski

Będzie to niewątpliwie okazja do odkrycia wszystkich stron tej jakże kruchej formy sztuki. Jarmark w samym sercu starówki Görlitz to różnorodność form i stylów, spotkanie tradycji i nowoczesności w jednym miejscu. Szeroka gama produktów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, w wybranym stylu nabyć będzie można zarówno rzeczy codziennego użytku, jak i artykuły dekoracyjne. Do Europamiasta Görlitz-Zgorzelec zawita ponad 70 rzemieślników z różnych regionów Niemiec, Polski oraz Czech, którzy gwarantują nam wyjątkowość i najwyższą jakość swoich dzieł.

To będzie weekend pełen śląskich zwyczajów, muzyki, tańca, gościnności i kulinarnych rarytasów.

Organizatorzy przygotowali na tę okazję bogaty program towarzyszący. Wypełnią go występy artystyczne w sobotę od godziny 10:00 do 20:00 i w niedzielę od 10:00 do 18:00 na scenie przy Rynku Dolnym (Untermarkt).

Na festiwalu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych: wodny plac zabaw, mega bańki mydlane, warsztaty z gliną i teatr lalek (16.07, godz. 11.00).

Organizatorem wydarzenia jest Görlitzer Kulturservicegesellschaft mbH. Więcej informacji o Śląskim Jarmarku Garncarskim tutaj: tippelmarkt.de

Źródło: UM Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama