Śląsk Wrocław ma realne szanse na tytuł?

Na półmetku rozgrywek piłkarze Śląska Wrocław byli liderem tabeli, dlatego też opinie zakładów bukmacherskich odnośnie do szans tego zespołu w walce o mistrzostwo Polski mocno się zmieniły względem początku sezonu.

You are currently viewing Śląsk Wrocław ma realne szanse na tytuł?

Po wznowieniu rozgrywek Śląsk Wrocław zanotował kilka rozczarowujących rezultatów, jednak nadal plasuje się w czołówce i traci tylko 2 punkty do lidera. Czy wrocławianie nadal realnie pozostają w grze o mistrzostwo Polski?

Śląsk Wrocław

Poszukując mankamentów w grze Śląska Wrocław, warto zwrócić uwagę na postawę tego zespołu w meczach rozgrywanych przed własną publicznością. Podopieczni Jacka Magiery do tej pory wywalczyli 22 punkty w 13 rozegranych starciach na swoim obiekcie. Ogólnie biorąc pod uwagę wyniki z poprzedniej kampanii, nie są to słabe rezultaty, jednak patrząc jak prezentuje się ta drużyna na wyjazdach, to są tutaj spore niedociągnięcia.

Śląsk Wrocław w klasyfikacji meczów domowych plasuje się dopiero na 7 miejscu w tabeli, a w ostatnich latach, gdy ta drużyna walczyła o utrzymanie, to właśnie aspekt gry przed własną publicznością dawał jej kluczowe punkty. Na ten moment sezonu po 12 rozegranych spotkaniach piłkarze Rakowa Częstochowa mają aż 8 oczek wywalczonych więcej w meczach na swoim stadionie. Pod koniec rozgrywek może okazać się, że właśnie słabsza postawa w meczach przed swoimi kibicami zdecydowała o gorszej pozycji Śląska Wrocław na zakończenie sezonu.

Analizując nawet statystyki tego zespołu, już po wznowieniu rozgrywek w rundzie wiosennej można zauważyć, że wrocławianie wygrali tylko jedno spotkanie przed swoimi kibicami. Spoglądając na ofertę, którą przygotowały zakłady piłkarskie, warto wspomnieć, że praktycznie w każdym z tych meczów Śląsk Wrocław był faworytem do zwycięstwa. To tylko pokazuje, jak dużym rozczarowaniem zakończyły się dotychczasowe spotkania przed swoimi kibicami. Z 12 możliwych do wywalczenia punktów Śląsk Wrocław uzbierał zaledwie 4 oczka.

Lepsza postawa na wyjazdach

Statystycznie piłkarze z Wrocławia lepiej wypadają w aspekcie meczów rozgrywanych na wyjeździe. Co ciekawe, bilans bramkowy tego zespołu w meczach wyjazdowych jest nawet gorszy niż przed własną publicznością, a pomimo tego wywalczyli więcej punktów. Wrocławianie do tej pory zdobyli 17 goli na wyjazdach, a stracili 11 bramek. Dla porównania przed własną publicznością wyciągali piłkę z własnej siatki o jeden raz mniej.

Śląsk do tej pory uzbierał 24 oczka w 12 spotkaniach wyjazdowych. W tym momencie jest to najlepszy rezultat w całej stawce. Porównywalnie do nich spisuje się jedynie Pogoń Szczecin, która teoretycznie ma lepszy bilans bramkowy na wyjazdach. Jednak warto zaznaczyć, że rozegrała ona o jeden mecz więcej. Bilans wyjazdowy tego zespołu mógł być nawet jeszcze lepszy, gdyby nie to, że Śląsk Wrocław po wznowieniu rozgrywek rozegrał 2 delegacje z ligową czołówką i nie udało mu się zwyciężyć ani razu. W pierwszym starciu wrocławianie zremisowali na wyjeździe z Lechem Poznań, następnie przegrali z Jagiellonią Białystok.

Piast Gliwice kolejnym rywalem Śląska Wrocław

Tuż po zakończeniu reprezentacyjnej przerwy, bo już w sobotę 30 marca piłkarze z Wrocławia zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Wstępna oferta, którą przygotowały zakłady bukmacherskie na piłkę nożną wskazuje, że faworytem tego spotkania jest ekipa gospodarzy. Piast Gliwice po wznowieniu rozgrywek rozegrał 4 spotkania przed swoimi kibicami i udało im się wywalczyć 7 z 12 możliwych punktów. Na taki dorobek składają się zwycięstwa z Puszczą Niepołomice, a także Rakowem Częstochowa. Warto również zaznaczyć, że w 3 z tych 4 rywalizacji udało im się zachować czyste konto. To tylko pokazuje, że Śląsk Wrocław ma przed sobą kolejne wymagające starcie na wyjeździe. Nikt jednak nie mówił, że walka o mistrzostwo Polski w rundzie rewanżowej będzie łatwa.

Wrocławianie w znakomitym stylu zakończyli 2023 rok pod kątem meczów na wyjeździe, ponieważ zanotowali 3 zwycięstwa z rzędu. Po zimowej przerwie na razie nie udało im się zanotować żadnej wygranej w meczu rozgrywanym poza swoim stadionem, jednak może się to zmienić już w najbliższej serii gier.

Przypomnijmy, że pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami, które odbyło się w obecnej kampanii, zakończyło się zwycięstwem Śląska Wrocław. Było to jednocześnie przełamanie passy meczów bez zwycięstwa, ponieważ wcześniej wrocławianie nie potrafili zwyciężyć w żadnym z kolejnych 6 meczów z Piastem w Gliwicach.

Analizując statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami, warto również zwrócić uwagę na liczby goli. W 4 kolejnych rywalizacjach wpadły maksymalnie 2 bramki, a w 3 meczach z rzędu było zaledwie jedno trafienie. Oznacza to, że ciekawym rozwiązaniem do wskazania z oferty zakładów piłkarskich na to wydarzenie może być propozycja na poniżej 2.5. Taka opcja jest oczywiście dostępna w ofercie zakładów bukmacherskich Superbet. Znajdziesz tam zakłady bukmacherskie na piłkę nożną zarówno w tym spotkaniu, jak i innych meczach Ekstraklasy. Jeśli należysz do grona miłośników sportu, którzy chcą zwiększyć swoje emocje podczas oglądania meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, polecamy Ci zajrzeć na naszą stronę. Statystyki pokazują, że w ostatnich latach coraz więcej miłośników sportu spogląda w stronę zakładów bukmacherskich na Superbet.pl.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny serwisu Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej, a także tenisa ziemnego.

Loading

Reklama
Reklama