PIEŃSK – Sezon egzaminacyjny na kartę rowerową zakończony (VIDEO)

W ramach programu przedmiotu TECHNIKA w szkole podstawowej uczniowie klasy IV poznają znaki drogowe, przepisy ruchu drogowego, budowę roweru oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

You are currently viewing PIEŃSK – Sezon egzaminacyjny na kartę rowerową zakończony (VIDEO)

Jak co rok taki egzamin odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Pieńsku dokładnie 26 maja w Dzień Matki o wydarzeniu pisaliśmy tutaj  https://www.zinfo.pl/piensk-pierwsze-prawo-jazdy/

W Szkole Podstawowej w Dłużynie Dolnej egzamin odbył się w przeddzień Dnia Dziecka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wydarzenie to odbywa się z dużym rozmachem z udziałem funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Zgorzelcu.

Tak było i w bieżącym roku szkolnym. Obecność funkcjonariuszy ma na celu podniesienie rangi egzaminu oraz uzmysłowienie dzieciom, że policjant jest ich przyjacielem, pomocnym w każdej chwili. Starszy aspirant pan Michał Bumbul oraz aspirant pani Mariola Śniegula doskonale zrealizowali te właśnie cele.

Mimo wcześniejszego stresu i przejęcia uczniowie fantastycznie poradzili sobie zarówno z częścią teoretyczną ( testy) jak też z praktyczną- przejazd po wytyczonej trasie pełnej znaków i trudnych sytuacji, które zdarzają się codziennie na drodze.

 

 

Wszyscy otrzymali swoje pierwsze „ MAŁE PRAWO JAZDY” oraz sympatyczne prezenty ofiarowane przez Policję. Wyrazy wdzięczności należą się zarówno funkcjonariuszom policji ze Zgorzelca- panu Michałowi Bumbulowi i pani Marioli Śnieguli jak też komendantowi Policji w Pieńsku- komisarzowi- panu Piotrowi Grześków, który koordynował przygotowania do tego ważnego wydarzenia a na co dzień jest bardzo pomocny zarówno Szkole w Dłużynie jak też Szkole Podstawowej nr 2 w Pieńsku.

Fot. Jerzy Błauciak

Loading

Reklama
Reklama