Rozmowy z młodzieżą o przemocy

Policjanci prowadząc działania profilaktyczne podczas spotkań z uczniami zgorzeleckich szkół omawiają rodzaje przemocy, motywy działania sprawców, sposoby przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej.

You are currently viewing Rozmowy z młodzieżą o przemocy

Wczoraj policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. Głównym tematem spotkania była przemoc i agresja rówieśnicza w szkole. Policjantki omówiły rodzaje przemocy, kładąc szczególny nacisk na przemoc związaną ze światem internetu – czyli cyberprzemoc. Jest to zjawisko szeroko spotykane w kręgach młodzieży z uwagi na swój zasięg i konsekwencje.

 

 

Hejt, cyberprzemoc, mowa nienawiści, mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Młodzież została zapoznana z formami hejtu również za pomocą internetu wskazując, że niektóre zachowania dla jednych będą dobrą zabawą, a innym mogą sprawić ogromną przykrość i nieść za sobą przykre konsekwencje.

Policjantki przedstawiły również możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Zaznaczyły jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama