Robert Zalewski z EDI Team Zgorzelec na Mistrzostwach Europy Masters

Miasto Toruń po raz kolejny stanęło na wysokości zadania jako gospodarz 14. Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters EMACI Toruń 2024.

You are currently viewing Robert Zalewski z EDI Team Zgorzelec na Mistrzostwach Europy Masters

Do rywalizacji przystąpiło ponad 4 tys. zawodników z całej Europy (40 ekip). Jednym z nich był Robert Zalewski z EDI Team Zgorzelec, który pochwalić się może niebywałym sukcesem na tych zawodach. Oto jego relacja:

W rywalizacji na 3000 m na hali przyszło mi walczyć w pierwszej grupie z zawodnikami ze słabszymi czasami weryfikacji. Z satysfakcją wygrałem więc swoją serię, z czasem dającym mi niestety dopiero sumaryczne 9 miejsce. Aby móc myśleć o podium, w kategorii M50 wymagany jest czas bliski lub lepszy 9 min / 3km.

Jednak prawdziwa walka, jak dla mnie, zapowiadała się na 8 km, w trudnym crossie -na trasie przyległego do hali parku. Trasa była identyczna jak w ubiegłym roku, jednak do startu stanęło sporo nowych zawodników z apetytem na medale. Pogoda dopisała, było zimno ok. 7 st.C, ale słonecznie. Walka trwała do ostatniego metra. Gdyby nie mentalne nastawienie mógłbym przegrać tą rywalizację. Zawodnicy, których goniłem biegli w kolcach, więc na podbiegach bardzo mocno parli do przodu. Natomiast ja w butach mogłem im uciec dopiero na zbiegach. Nie spieszyłem się jednak z atakiem. Czekałem i wahałem się kiedy zaatakować. Były chwile zwątpienia. Decyzja jednak zapadła na przedostatnim podbiegu, aby właśnie teraz wyjść na prowadzenie. Przede mną był jeszcze ostatni podbieg. Zmobilizowałem ostatnie swoje siły i tak dobiegłem do mety zajmując wspólnie z kolegami 2 miejsce drużynowo. Powtórzyliśmy wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w crossie i Polska ponownie zdobyła srebrny medal.

Wielkie podziękowania za wsparcie finansowe w ramach dotacji pragnę złożyć na ręce Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza.

Podziękowania za wyrozumiałość i również wsparcie finansowe składam mojemu pracodawcy i wspaniałym ludziom Grażynie i Mieczysławowi Kociełowicz.

Robert Zalewski

 

 

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie: emaci2024
Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnych startach!

Źródło: EDI Team Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama