Relacja z zawodów pływackich w Lubaniu

5 i 6 kwietnia 2024 r. w Lubaniu odbyły się XV “Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań”. W dwudniowych zawodach wzięło ponad 300 zawodników z 21 klubów.

You are currently viewing Relacja z zawodów pływackich w Lubaniu

Zgorzelecki UKS ENERGETYK reprezentowało aż 25 zawodników: Anacka Maja, Chodysz Dawid, Fikowska Liliana, Filipowicz Sara, Kozłowski Maksym, Kołodziejczyk Antoni, Kurasiewicz Monika, Leszczuk Piotr, Mandecka Adrianna, Mucha Philip, Olejarz Natalia, Panfil Alicja, Pawłowicz Hubert, Pietrzak Amelia, Ral Laura, Skoczylas Julia, Skoczylas Natalia, Szalaty Przemysław, Szalaty Wojciech, Tarasiewicz Bianka, Wielgosz Agata, Wiernicka Hanna, Wiktor Emilia, Wojdak Joanna, Świdwa Zuzanna.

 

 

W piątek, 5 kwietnia rywalizowali zawodnicy 11 letni i młodsi. Jedenastka reprezentantów UKS ENERGETYK wywalczyła 12 medali. W gronie medalistów znaleźli się Przemek Szalaty, który wywalczył aż 4 medale (srebrny oraz 3 brązowe), Ada Mandecka (3 srebrne i brązowy), Laura Ral (srebro i brąz), Maja Anacka (medal brązowy) oraz Emila Wiktor z medalem brązowym. Wyrazy uznania należą się oczywiście wszystkim zawodnikom za wysiłek włożony w starty o czym świadczyły nowe rekordy życiowe.

Sobota to już starty zawodników starszych, a co za tym idzie jeszcze szybsze pływanie.

Wysiłek włożony na treningach zaowocował, bo nasi zawodnicy zdobyli 21 medali. Najlepiej zaprezentowała się Julia Skoczylas, która w 4 startach zdobyła 4 złote medale a to dało tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii wiekowej. Równie udany start zaliczył Dawid Chodysz, który w 3 startach zdobył dwa złote oraz srebrny medal co dało w klasyfikacji ogólnej 2 miejsce. Z medalami wrócili również: Lila Fikowska (złoty, srebrny i brązowy), Bianka Tarasiewicz (złoto i 2 srebrne), Natalia Skoczylas (srebrny i brązowy), Alicja Panfil oraz Agata Wielgosz po 2 brązowe medale oraz Wojtek Szalaty z jednym brązowym medalem za wyścig na dystansie 100m st. klasycznym.

Z nowym rekordem klubu wróciła sztafeta dziewcząt 4×50 st. dowolnym. Zespół  w składzie: Monika Kurasiewicz, Julia Skoczylas, Bianka Tarasiewicz, Natalia Skoczylas z czasem 2:03,72 zajął 3 miejsce.

Przed pływakami UKS ENERGETYK intensywny okres. W najbliższych tygodniach czekają nas starty w Świebodzicach oraz Legnicy.

18.05.2024 r. zapraszamy na pływalnie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu. Odbędzie się finałowa, 3 edycja XXII Powiatowej Ligi Pływackiej. Zapraszam na trybuny do kibicowania i wsparcia wszystkich uczestników rywalizacji.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec.

Źródło: UKS Energetyk

Loading

Reklama
Reklama