Przebiegał przez jezdnię, został potrącony – policja apeluje o ostrożność!

W sobotę doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszego.

You are currently viewing Przebiegał przez jezdnię, został potrącony – policja apeluje o ostrożność!

W minioną sobotę, po godzinie 18:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 30 w rejonie nieoświetlonego skrzyżowania. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego przebiegając przez jezdnię wtargnął przed nadjeżdżający pojazd marki Audi, kierowany przez 57-letniego obywatela Niemiec w wyniku czego doszło do jego potrącenia.

Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pieszy nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu, ponieważ w zderzeniu z pojazdem nie chronią go pasy czy poduszki. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, a pieszym przypominamy o tym, by korzystali z przejść dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych co znacznie poprawia widoczność pieszych na drodze.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama