Profilaktyka ratuje życie

Na DZIEŃ MATKI w całej Polsce AMAZONKI o godz.12.00 rozpoczynają ogólnopolską akcje pt. „BADAMY NIE TYLKO MAMY”.

You are currently viewing Profilaktyka ratuje życie

Akcja ma na celu edukować kobiety w każdym wieku i nie tylko w kierunku samobadania , bo jak wiemy profilaktyka ratuje życie. Chcemy zwrócić uwagę na czynnik samobadania jako istotny w zapobieganiu choroby nowotworowej piersi. Honorowy patronat nad akcją w Polsce objęła Prezydentowa a inicjatorem akcji jest Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI w Polsce.

 

Jako członkinie Federacji dołączamy do wspaniałej akcji i zapraszamy wszystkie panie ze swymi partnerami( a co niech też się uczą.

1. PIEŃSK w Klubie Seniora ul. Bolesławiecka w godz. 12.00 do 17.00, można też skorzystać z towarzyszących zajęć manualno-artystycznych oraz porad psychologa ( tel. do umówienia 730617117), arterapii organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

2. Koło Gospodyń Wiejskich w Jerzmankach „Jerzmanianki” w godz.14.00 – do 17.00, w Jerzmankach 50 – świetlica. Wcześniej nauka zostanie poprowadzona dla pracownic Nowiny z Gminy w Zgorzelcu ul. Kościuszki ( Urząd Gminy Wiejskiej w Zgorzelcu ).

W obu miejscach będzie można porozmawiać z wolontariuszkami, otrzymać ulotki o samobadaniu oraz wziąć interesujące broszury.

Patronat medialny zinfo, Telewizja Regionalna TVT oraz Dziennik www.zgorzelec.info.

Partnerzy lokalni: Wójt Nowiny z Gminy Zgorzelec, Koło Gospodyń Wiejskich w Jerzmankach „Jerzmanianki”, Burmistrz Urząd Miasta i Gminy w Pieńsku i @Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieńsku.

Czekamy na was w piątek….

Miłym akcentem będzie jeżeli kobiety zechcą umieścić u siebie na portalu różowe usta.

Źródło: Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama