BOGATYNIA – Posiedzenie Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt”

W poniedziałek (20.11) W Zittau odbyło się posiedzenie Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt” Bogatynia, Hradek nad Nysą, Zittau.

You are currently viewing BOGATYNIA – Posiedzenie Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt”

Sprawozdania merytoryczne i finansowe, budżet, dotychczasowe oraz planowane wspólne projekty i działania były przedmiotem obrad burmistrzów i radnych miast „Małego Trójkąta”.

W posiedzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak oraz Radni Gminy Bogatynia. Przewodzący zgromadzeniu Burmistrz Zittau Thomas Zenker, przed przekazaniem prezydencji na ręce zastępcy Burmistrza Hradka nad Nisou – Pavel Farsky, podsumował rok działalności Związku pomiędzy sesjami, w tym aktywną pracę grup roboczych, wspólne warsztaty, uroczystości i liczne projekty, w których uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe naszych mieszkańców od przedszkolaków po seniorów, a których zagadnienia były bardzo obszerne od tradycji, przez turystykę po edukację.

 

 

Omówione zostały tematy wspólnego festynu na Trójstyku Granic w 2024 roku, który będzie 20 rocznicą wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej, projekt Common Ground – Trialog w Trójstyku, zmiany porozumienia w sprawie finansowania grup roboczych Związku Miast oraz prefinansowania projektu „Współpraca przedszkoli w regionie trzech krajów”.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama