Polsko-niemieckie działania kontrolne: 42 osoby zatrzymane (VIDEO)

19 września funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z Policją Federalną Niemiec, przeprowadzili na polsko-niemieckim obszarze Schengen kolejne działania kontrolne, ukierunkowane na wykrywanie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji cudzoziemców.

You are currently viewing Polsko-niemieckie działania kontrolne: 42 osoby zatrzymane (VIDEO)

W związku z utrzymującym się zagrożeniem nielegalną migracją 19 września funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policji Federalnej Niemiec przeprowadzili kolejne wspólne działania kontrolne. Działania te objęły zabezpieczany przez Nadodrzański OSG odcinek polsko-niemieckiej, wewnętrznej granicy Unii Europejskiej (rejony ochraniane przez placówki Straży Granicznej w Tuplicach oraz Zgorzelcu).

We wspólnych działaniach wzięło udział 35 funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału SG, natomiast strona niemiecka w działaniach wykorzystała 10 funkcjonariuszy policji BPol z Forst oraz Ludwigsdorf.

W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano 80 osób, wśród których byli m.in. Ukraińcy, Syryjczycy, Turcy, Gruzini, Egipcjanie, Białorusini i Afgańczycy. Do kontroli drogowej zatrzymano 35 pojazdów zarówno osobowych jak i ciężarowych. W rejonie prowadzonych działań skontrolowano także okoliczne parkingi oraz stacje paliw.

 

 

Wczorajsze wspólne polsko-niemieckie działania pozwoliły wykryć i zatrzymać 42 osoby: 39 nielegalnych migrantów z Syrii (30), Turcji (4), Egiptu (3) i Afganistanu (2) oraz 3 osoby (Ukrainiec, Gruzin i Polak) podejrzane o udzielanie pomocy w transgranicznym przerzucie migrantów przez Polskę do Niemiec. Zdecydowana większość zatrzymanych cudzoziemców dotarła na terytorium naszego kraju przez tzw. szlak bałkański. Wjechali do Polski ze Słowacji z zamiarem przedostania się do Niemiec. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy za udział w przestępczym procederze usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy, jak również pomocnictwa w przerzucie migrantów, ponieśli odpowiedzialność karną oraz administracyjną.

Efekty prowadzonych przez polskie i niemieckie służby graniczne wspólnych działań kontrolnych świadczą o zasadności kontynuowania takich akcji i wskazują na potrzebę dalszego zacieśniania współpracy transgranicznej służb obu państw.

Systematyczne działania kontrolne są efektem uzgodnień szefów służb granicznych obu państw, zakładające szeroko zakrojoną polsko-niemiecką współpracę Straży Granicznej z Policją Federalną Niemiec.

por. SG Paweł Biskupik
p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Ten post ma 3 komentarzy

 1. sheriff psk

  prosze o zdjecia bez cenzury

 2. Pucio_Pucio

  Polska to upadły kraj, który prześladuje ludzi uciekających przed głodem i przemocą. Wstyd być Polakiem.

 3. Brawo

  Takich akcji powinno być więcej..
  Sam fakt to ile osób zatrzymali w ciągu kilku godzin.. w ciągu jednego dnia.. Teraz proszę sobie wyobrazić ile ludzi codziennie przedostaje się tam w taki sposób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama