PODPISANIE UMOWY NA ROZBUDOWĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIERNEJ

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński w dn. 27 marca br. podpisał umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Biernej. Inwestycja potrwa kilkanaście miesięcy, a większość środków na ten cel samorząd pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

You are currently viewing PODPISANIE UMOWY NA ROZBUDOWĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIERNEJ

Zgodnie z projektem istniejąca dobudówka z holem i łazienkami ma zostać wyburzona, a w jej miejscu ma powstać nowy łącznik prowadzący do wielofunkcyjnej świetlicy z pomieszczeniami towarzyszącymi. Na piętrze tej części budynku znajdą się sale zajęciowe. W łączniku zlokalizowane zostaną szatnie z sanitariatami, a na jego piętrze pomieszczenia do spożywania posiłków w czasie przerw lekcyjnych.

 

 

W nowo wybudowanej części szkoły będzie około 220 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni użytkowej. Dzięki rozbudowie placówka wzbogaci się o wielofunkcyjną świetlicę umożliwiającą prowadzenie zajęć sportowych i dodatkowych, nowe sale zajęciowe, zaplecze sanitarne.

Koszt inwestycji wyniesie 4 470 000,00 zł z czego 3 799 500,00 zł stanowi dofinansowanie, a 670 500,00 zł środki z budżetu Gminy Sulików. Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą zadania jest konsorcjum firm z Zaręby.

Źródło: Urząd Gminy Sulików

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Wqur..

    Komu to? Pytam się komu?- dzieci tam garstka,a w Sulikowie dzieci brakuje!- wybory pewnie za nasze pieniądze!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama