Pierwszy transgraniczny Marsz Równości z Görlitz do Zgorzelca

(30.09.23) Krótko po godzinie 13 w Görlitz rozpoczął się Marsz Równości. Uczestnicy, wśród których są także polskie organizacje wspierające osoby LGBT, przeszli trasę do Zgorzelca i z powrotem. Manifestowali pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. To pierwsze takie transgraniczne wydarzenie w woj. dolnośląskim.

You are currently viewing Pierwszy transgraniczny Marsz Równości z Görlitz do Zgorzelca

To drugi Marsz Równości w Görlitz i pierwsze takie transgraniczne wydarzenie w regionie. Manifestacja rozpoczęła się krótko po godzinie 13. Uczestnicy wyruszyli sprzed dworca kolejowego po niemieckiej stronie. Przeszli na Plac Pocztowy, dalej Mostem Staromiejskim do Zgorzelca, ulicą Daszyńskiego do pierwszego ronda i mostem Jana Pawła II wrócili do Görlitz.

 

 

Jak relacjonował na antenie TVN24 reporter Tomasz Kanik krótko po godzinie 13, w marszu udział brało kilkaset osób. „Ludzie są uśmiechnięci, kolorowo ubrani, są polskie akcenty” – mówił wskazując, że w tłumie dostrzegł osoby z tęczową flagą ze Śremu.

Dodał, że na miejscu byli także przedstawiciele m.in. Stowarzyszenia Lambda Polska, działającego na rzecz osób LGBT.

– Wszyscy chcą tego, by być sobą, nie bać się niczego – żadnych sytuacji, które mogą być zagrożeniem wtedy, gdy młodzi ludzie – bo w większości to są młodzi ludzie – manifestują to kim są – relacjonował na antenie TVN24 Tomasz Kanik.

Zrelacjonował też rozmowę z rodzicami jednego z uczestników. – Przyszli z nadzieją, że ich dzieci będą się czuły wszędzie bezpiecznie, niezależnie po której stronie rzeki jesteśmy – niemieckiej czy polskiej – mówił reporter.

I dodał: – Od półtorej godziny nam towarzyszą bardzo pozytywne emocje pół grama nienawiści i nietolerancji i oby tak zostało.

Źródło: TVN24

Loading

Ten post ma 10 komentarzy

 1. RZAEM

  Mieszkańcy Gorlitz i Zgorzelca z okien swoich mieszkań pozdrawiali uczestników marszu, posyłali serduszka, bardzo ładnie z ich strony. Co to znaczy? To znaczy ,że ludzie chcą być razem i dobrze się czują we wspólnocie, czego nam brakowało przez 8 lat.

  1. qniady psk

   Bóg chonor ojczyzna!

 2. Nick

  Bycie hetero robi sie niemodne…

  1. Krystyna

   Super pomysł ,
   Życie w zgodzie jest bardzo ważne

 3. buldoczek

  Tragedia . Coś obrzydliwego to tylko w Zgorzelcu . W zgorzeleckich sklepach zabrakło wazeliny i co tu zrobić 🙁 Przez 8 lat był spokój a teraz zaraza się gromadzi tam gdzie są dzieci . Pamiętacie Pana ( Pani ) Conchita Wurst z Austrii ? Jest chory na HIV przez te wygłupy LGBT+ . Pozdrawiam normalnych .

  1. Wstydźcie się

   Ten marsz to absolutny skandal.
   Środowiska LGBT to Upadek moralny i etyczny, nie mają żadnych zasad i poczucia przyzwoitości, i jeszcze przy pomocy liberalno-lewackich środowisk chcą się zabierać za edukację seksualną dzieci, skrzywiając je psychicznie.
   Ci którzy uderzają i starają się zniszczyć tradycyjny model rodziny powinni się wstydzić.

 4. Anonim

  Super, tak być powinno.
  Bardzo mnie to cieszy, życie w zgodzie jest bardzo ważne 😊❤️

 5. Pucio_Pucio

  Piękny marsz, wspaniali ludzie! No i Zgorzelczanie okazali się bardzo mili, co napawa mnie dumą oraz nadzieją, że również w Polsce nastanie normalność.

 6. Wiolka

  My staramy się żyć w zgodzie z zasadami katolickimi.
  Nie wyrażam zgody na to, aby moje dzieci były narażone na widok manifestacji społeczności zboczonych i wynaturzonych.

 7. Cez

  Zboczuchy won

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama