PIEŃSK – Koncert Wiosenny w Euroregionalnym Centrum Kultury

W niedzielne popołudnie (11.06.2023) w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Koncert Wiosenny w wykonaniu Orkiestry Smyczkowej pod dyrekcją Anny Krupy oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Jagody Leśniak – Sidorskiej.

You are currently viewing PIEŃSK – Koncert Wiosenny w Euroregionalnym Centrum Kultury

Mieszkańcy Pieńska już po raz drugi mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Ponownie sala widowiskowa w Euroregionalnym Centrum Kultury w Pieńsku wypełniła się po brzegi.

 

 

Koncert poprowadziła Dorota Barczyk – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

Subtelność smyczków oraz dynamika a momentami wręcz brawura orkiestry dętej- tak w skrócie można określić występy dwóch jakże różnych orkiestr, które w minioną niedzielę wystąpiły przed pieńską publicznością. Najbardziej cieszy fakt, że to w zasadzie orkiestry dziecięce a już tak muzycznie dojrzałe. Widać było niesamowity kunszt, ale również ogrom pracy włożony przez młodych muzyków oraz panie dyrygentki- Annę Krupę i Jagodę Leśniak- Sidorską.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Burmistrz Miasta i

Organizatorzy wydarzenia: Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda oraz Dyrektor PSM w Zgorzelcu Dorota Barczyk.

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Ten post ma 7 komentarzy

 1. jan paweł bartnik psk

  za pana chmurki nic sie nie dzialo….

 2. Sqr

  Byłem super koncert. Nawet ci z widowni którzy grają na instrumentach byli zachwyceni i wzruszeni

 3. Słuchacz

  Organizator burmistrz, a wykonawcy organizacji pracownicy Domu Kultury 😉

 4. Miłośniczka muzyki

  Organizator burmistrz he he śmieszne, tak jak dni Pieńska, tylko szkoda, że co do czego to wykonawcą są pracownicy DK jak przy każdych imprezach. Szkoda tylko, że nikt tego nie zauważa. Koncert super był w zeszłym roku jak i w tym roku. Dziękuję wszystkim dzieciom, którzy stworzyli świetny klimat i zagościli w naszym miasteczku.

 5. Mariusz Pozorski

  Tak zazwyczaj bywa – ktoś organizuje i ktoś musi wykonać pracę aby wydarzenie mogło się odbyć. Gdyby organizatorem był Dom Kultury – pewnie byłoby to wyszczególnione.

 6. Słuchacz

  Szkoda tylko, że do pomocy nie dają ludzi z urzędu bo np. na Dni Pieńska z tego co widziałem to pracownicy z DK sami uwijali się ze wszystkim jak mogli i strażacy. Sam prowadzący to zauważył i podziękował im na scenie. Dobrze, że coś się dzieje w Pieńsku, ale pamiętajcie o tych którzy w tym pomagają i odwalają całą robotę.

 7. qniady psk guziec

  A nie wiecie może czy wróci do domu kultury restauracja relax? Bo takie słuchy chodza. Fajne te koncerty. Ale miłej mi się słucha jak mogę przy okazji wypić piwko.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama