Patronat zamiast nocy z fajerwerkami

Zoo Görlitz prosi o przekazywanie datków dla zwierząt na przełomie roku.

You are currently viewing Patronat zamiast nocy z fajerwerkami

Podczas gdy wiele osób radośnie wita Nowy Rok, Sylwester to noc grozy dla większości zwierząt dzikich oraz domowych. Przerażają je głośne petardy, syczące rakiety oraz jasne błyski.  W konsekwencji u zwierząt często powstają śmiertelne urazy w wyniku prób ucieczki, a także poważne urazy psychiczne w postaci zaburzeń lękowych.

W Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec na niebezpieczeństwo najbardziej narażone są zwierzęta „uciekające” w chwili przestraszenia, takie jak zagrożone wyginięciem jelenie sika, gazele dżejran, kangury oraz liczne gatunki ptaków. W wyniku stresu pewnej sylwestrowej nocy, samica kangura wyrzuciła swoje młode z torby, które następnie zmarło z powodu wyziębienia. Aby jak najlepiej zapobiegać takim scenariuszom, już kilka tygodni przed sylwestrem zwierzęta są przyzwyczajane do głośnych odgłosów, które płyną w nocy z głośników zamieszczonych na wybiegu.  W samą noc sylwestrową na szyby zawieszane są zasłony, które chronią zwierzęta przed błyskami światła. A dyrektor zoo wraz z pracownikami pozostają na miejscu, aby sprawdzać jak czują się zwierzęta. Następnego ranka po nocy sylwestrowej zbierają z wybiegów duże ilości pozostałości po fajerwerkach. Połknięcie ich przez zwierzęta, mogłoby doprowadzić do śmierci spowodowanej utknięciem ciała obcego w przewodzie pokarmowym.

 

 

Jako alternatywne postanowienie noworoczne, sugeruje on, aby zainwestować zaoszczędzone pieniądze na przykład w przyszły projekt „Zagrożone niedźwiedzie tybetańskie dla Görlitz”. 5€, 25€ lub 100€ – każda, nawet najmniejsza kwota wspiera! Wpłacając kwotę od 200 € możesz stać się częścią projektu! Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tierpark-goerlitz.de/pl/Niedzwiedzie-tybetanskie-w-Goerlitz.html

Loading

Reklama
Reklama