Od 11 kwietnia prace remontowe w tunelu Königshainer Berge na autostradzie A4

Niemiecka spółka państwowa Autobahn GmbH informuje, że z powodu prac remontowych w dniu 11 kwietnia br. zostanie zamknięta południowa nitka tunelu Königshainer Berge na autostradzie A4 w kierunku Drezno-Görlitz. Objazd zostanie poprowadzony przez zjazd Nieder Seifersdorf i oznaczony jako U5.

You are currently viewing Od 11 kwietnia prace remontowe w tunelu Königshainer Berge na autostradzie A4

13 kwietnia zamknięta dla ruchu zostanie północna nitka tunelu w kierunku Görlitz-Drezno. Objazd zostanie poprowadzony przez zjazd Kodersdorf i oznaczony jako U4.

W celu przeprowadzenia dalszych prac remontowych przy odbywającym się ruchu po 13 kwietnia w obu nitkach wyłączony z ruchu będzie lewy pas. Ruch będzie się mógł odbywać prawym pasem. Prace mają być zakończone w listopadzie br.

 

 

Zasadniczy remont tunelu odbędzie się etapami w latach 2024 i 2025: najpierw w 2024 r. prace zostaną przeprowadzone w nitce północnej (kierunek Görlitz-Drezno), a w 2025 r. w nitce południowej (kierunek Drezno-Görlitz). Prace będą prowadzone poza sezonem zimowym, od kwietnia do października. Podczas remontu ruch w obu kierunkach będzie się odbywał przez „wolną” nitkę tunelu.

Źródło: Urząd Miasta Görlitz

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. dyzio psk

    hahahaha i robole z kamenz beda stać w korku po 3 godziny,dobrze tak tym niemieckim niewolnikom

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama