Nowy wybieg dla osłów oraz konkurs malarski w Zoo Görlitz

W ostatnich miesiącach u osłów w Zoo Görlitz sporo się wydarzyło. Do wieloletnich długouchych mieszkańców Herberta i Camilli dołączyły dwie klacze turyńskich osłów leśnych, Tesina i Melinda. Cała czwórka mogła być naocznym świadkiem tego jak, często w zawrotnym tempie, powstaje ich nowy dom.

You are currently viewing Nowy wybieg dla osłów oraz konkurs malarski w Zoo Görlitz

„W niedzielę 16 lipca 2023 r. uroczyście otworzymy nowy Ośli Świat. Z tej okazji wzywamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie malarskim na najpiękniejszy obraz osła!” – ogłasza dyrektor zoo dr Sven Hammer. Dzieci, które do godziny 14:00 oddadzą w kasie własnoręcznie namalowany obrazek osiołka, otrzymają w tym dniu bezpłatny wstęp do zoo. O godzinie 15:00, podczas otwarcia Świata Osłów, jury składające się z opiekunów zwierząt, rozlosuje nagrody wśród artystów.

 

 

Na nowym wybiegu inteligentne, długouche osły można będzie obserwować na podwyższeniu, oczywiście z możliwością karmienia zwierząt przez gości. Podwyższenie umożliwi obserwację osłów z innej perspektywy, można będzie dokładniej przyjrzeć się ich budowie ciała oraz kopytom. Gra edukacyjna przy wybiegu zaprezentuje kopyta innych mieszkańców zoo. Główną atrakcją nowego świata osłów, obok wielu udoskonaleń na zewnętrznej części wybiegu, zgodnych z dobrostanem zwierząt, jest stajnia w stylu łużyckim z muru pruskiego. Będzie ona nie tylko pełnić funkcję ochronną przed wiatrem i warunkami pogodowymi dla osłów, będzie to także miejsce, które można wynająć na małe uroczystości.

Źródło: Tierpark Görlitz Zgorzelec Nasze Zoo

Loading

Reklama
Reklama