Niezwykły koncert w GOK Mysłakowice

Magia słowiańskiej muzyki w wykonaniu zespołu Ęzibaba z Pieńska przeniosła widzów koncertu do świata przodków.

You are currently viewing Niezwykły koncert w GOK Mysłakowice

Muzyka zespołu Ęzibaba ma w sobie coś niezwykle mistycznego i korzeniowego.

Zespół Ęzibaba w swoich utworach odwoływał się do głęboko zakorzenionych w historii narodów słowiańskich tematów, legend i tradycji. W trakcie koncertu przenieśliśmy się w czasie, do świata pełnego mitów i legend, których dźwięki wywoływały nastrój tajemniczości i magiczności.

Energia płynąca z instrumentów i głosów wykonawców przenikała słuchaczy, dodając skrzydeł naszej duszy i pobudzając do życia.

Jednym z najbardziej poruszających elementów koncertu było piękno harmonii, jaka powstawała między głosami wokalistów a brzmieniem instrumentów. Te dźwięki łączyły się w jedną spójną całość, tworząc niesamowite melodie, które przenikały serca słuchaczy.

Muzyka słowiańska w wykonaniu Ęzibaba odwołuje się również do przyrody i krajobrazów, co sprawia, że dźwięki  nie tylko były słyszalne, ale również wyczuwalne zmysłowo. Po koncercie mieliśmy wrażenie, jakbyśmy byli w malowniczym krajobrazie pełnym drzew, rzek i gór, które ta muzyka malowała w naszej wyobraźni.

Takie koncerty to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale również okazja do spotkania się z innymi miłośnikami kultury i dzielenia się wspólnymi emocjami. Po koncercie czuliśmy się częścią tej wielkiej społeczności, która zjednoczona była przez miłość do słowiańskiej sztuki i kultury.

Te emocje sprawiły, że ten koncert pozostanie w naszej pamięci na długo, a doświadczenie słuchania tych dźwięków było niezwykle inspirujące i budzące refleksje.

 

 

Wypomnieć należy, że przed występem można było oglądać wystawę niezwykle inspirujących prac założyciela zespołu Ęzibaba Aleksandra Karcza.

Aleksander Karcz – urodzony w 1967 w Zgorzelcu. Absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, Studium Konserwacji Zabytków w Nysie oraz ASP we Wrocławiu. Przez lata był związany z Wrocławskimi wydawnictwami „Wydawnictwo Dolnośląskie”, „Siedmioróg” oraz Poznańskim wydawnictwem „Publikat”, tworząc dla nich ilustracje do książek dziecięcych i młodzieżowych.

Przez 2 lata mieszkał w Antananarivo, stolicy Madagaskaru malując obrazy głównie olejne związane z tamtejszą kulturą. Po powrocie oprócz tradycyjnej pracy z farbami olejnymi zajmował się również polichromią wewnątrz budynków. Od 2012 zajął się grafiką cyfrową. Wykonywał ilustracje do gier planszowych i kart z serii: „Gra o Tron”, „Władca pierścieni”,„Arkham Horror”, „Gwiezdne Wojny” dla wydawnictw: „G3”, „Trefl”, „Lucrum Games”, „Kromlech”, „Funco Games”, „Hex”, „Badger’s Nest”. Od lat współpracuje z „Fantasty Flight Games”.

Miłym zaskoczeniem była  „Słodka Kawiarenka” przygotowana prze z Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach która oferowała równie bajeczne ciasta i napoje.

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za organizację tak ciekawego wydarzenia.

Źródło: myslakowice.com

Loading

Reklama
Reklama