Niezłomni – koncert dla Ukrainy

Każda wojna jest zła! Powoduje wielkie cierpienie i niesie ze sobą niewyobrażalną tragedię ludzką. Zmusza ludzi do ucieczki, opuszczenia swoich domów, rozbija rodziny. Niszczy dorobek całych pokoleń, kulturę, która jest źródłem poczucia wspólnoty narodowej i oparciem w najtrudniejszych chwilach, aż wreszcie powoduje rosnącą i trudną do przezwyciężenia nienawiść do tych, których wskutek wojny traktujemy jako wrogów.

You are currently viewing Niezłomni – koncert dla Ukrainy

Każdy może zmienić świat dokoła siebie małym gestem i realnym działaniem. Dlatego nasze motto „..teraz robimy co możemy, a czego nie możemy – też robimy!..„ (Władysław Bartoszewski) przyświecało nam – #dziewczynomzokrzei od początku wojny w Ukrainie i dzięki Państwa zaufaniu, zaangażowaniu i wsparciu trwa do dzisiaj. Za co jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!! Poprzez działanie czynimy po prostu dobro, budujemy wspólnotę, w której łatwiej zmagać się z wielkimi wyzwaniami i Zgorzelec to pokazał! Wspaniale zmobilizował się i pomagał najpierw ukraińskim uchodźcom (pierwszy punkt pomocy w Zgorzelcu – sklep na ul. Okrzei), później organizowaniem transportów. Piękny i potrzebny akt solidarności i humanizmu pokazujący, że nasza lokalna społeczność potrafi być razem!

 

 

Musimy jednak pamiętać, że wojna trwa i pomoc, którą organizowaliśmy tu na miejscu, teraz jest bardzo potrzebna w Ukrainie tym, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się opuścić swojej ojczyzny – domom dziecka, szpitalom, żołnierzom na froncie. Tam docierają nasze transporty i stamtąd płyną podziękowania dla mieszkańców: Zgorzelca, Zawidowa, Trójcy, Spytkowa, Jasnej Góry, Sulikowa ,Jeleniej Góry .

Koncert „Niezłomni” zorganizowany przez przyjaciół z Ukrainy, Miejski Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną i #dziewczynyzokrzei to kolejny wyraz naszej solidarności z walczącą Ukrainą.

Serdecznie Państwa zapraszamy:

  • 24 lutego 2024 r.
  • godzina 17:00,
  • Sala Widowiskowa MDK Zgorzelec.
  • bilety do nabycia w MDKu.

Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Zgorzelec i Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

Źródło: Organizatorzy

Loading

Reklama
Reklama