Nietypowa akcja strażaków

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 18-tej. Zaniepokojeni losem zwierzęcia mieszkańcy wezwali na pomoc strażaków.

You are currently viewing Nietypowa akcja strażaków

To nie pierwszy przypadek z szopem w roli głównej. O podobnym zdarzeniu pisaliśmy już nie raz, zazwyczaj strażacy ratowali życie zwierzakom zdejmując je ze słupów energetycznych. Tym razem szop utknął na ekranie akustycznym w Pieńsku. Dzięki sprawnej akcji strażaków z OSP Pieńsk, zwierzę zostało zdjęte i wypuszczone na wolność.

Szop pracz w Polsce: skąd przyjechał?

Szopa na początku XX wieku sprowadzono z Ameryki do Europy i Azji, żeby zaspokoić kaprysy kobiet pragnących stroić się w futra. Tymczasem okazał się zabójcą o delikatnych rączkach, którymi potrafi manipulować jak włamywacz. Wydostał się z ferm zwierząt futerkowych i szybko skolonizował środkową Europę.

 

 

Głównie wschodnie landy niemieckie, te tuż za Odrą. U nas szopów przybywa na zachodzie i południu, na wschodzie są rzadko spotykane. W Europie traktuje się je jako gatunek obcy i inwazyjny. Nie ma nawet okresu ochronnego.

Fot: OSP Pieńsk

Loading

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Kasia

    Lepiej takie zdarzenie niż jakaś ludzka tragedia.

  2. radny z Pieńska

    Z tego co ja wiem,zostały celowo wypuszczone w Niemczech na wolność w celu urozmaicenia zwierzostanu.Nikt nie przewidział,jakie ogromne spustoszenia poczynią wśród rodzimej fauny.(głuszce,cietrzewie,bażanty itp.).By ją czynnie chronić,należy je bezwzględnie zwalczać. W Niemczech przystąpiono do całkowitego odstrzału tych „miłych” (ale tylko z wyglądu) zwierząt.A u nas? Podejrzewam,że znajdą jacyś fałszywi obrońcy i po kilku latach obudzimy się z ręką w…,w tym konkretnym przypadku straż przyczyniła się wybitnie do zwalczenia rodzimej fauny.Mam nadzieję,że nieświadomie!

  3. Inżynier Kuba

    Prosze zabezpieczyć dziure przy ósmej dywizji bo ktoś tam może zginąć!!!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama