Niestrudzeni zgorzeleccy funkcjonariusze

Funkcjonariusze SG ze Zgorzelca zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy liczyli że niezauważenie przejadą przez zgorzelecki most do Niemiec. Bezproblemową i wygodną podróż osobowym passatem obiecała im dwójka zatrzymanych wraz z nimi Ukraińców.

You are currently viewing Niestrudzeni zgorzeleccy funkcjonariusze

W sobotni wieczór 24 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Zgorzelcu zatrzymali na drodze do mostu granicznego osobowego passata na polskich tablicach rejestracyjnych. Samochodem kierował 36-letni Ukrainiec, który wspólnie ze swoją 34-letnią partnerką, przewoził trzech Irakijczyków oraz Egipcjanina.

 

 

Dokonane sprawdzenia wykazały, że Irakijczycy i Egipcjanin nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. W związku z nielegalnym pobytem w naszym kraju cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto wobec wszystkich postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu. Trzech Irakijczyków musi opuścić Polskę w ciągu 30 dni. Dostali także zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju oraz pozostałych krajów strefy Schengen przez okres roku oraz dwóch lat. Natomiast Egipcjanina decyzją sądu umieszczono w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Z kolei dwoje Ukraińców zostało zatrzymanych za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Usłyszeli zarzuty, ale tylko 34-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Żaden z Ukraińców nie złożył wyjaśnień. Wobec Ukraińców wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami, obywatelom Ukrainy grożą kary pozbawienia wolności do lat 3.

por. SG Paweł Biskupik
p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Matylda

    Dlaczego zatrzymanych ukraincow przemytnikow nie odsyla sie na front ukrainski,czyzby oni u nas byli nie tykalni i moga roibic co chca

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama