Niemcy chcą kontroli na granicy z Polską i Czechami

W pierwszej połowie roku wyraźnie wzrosła liczba nielegalnych migrantów, którzy dostali się do Niemiec przez granice z Polską i Czechami – informuje rzecznik grupy parlamentarnej partii CDU/CSU ds. polityki wewnętrznej. Niemiecki polityk twierdzi, że „sytuacja wymknęła się spod kontroli”.

You are currently viewing Niemcy chcą kontroli na granicy z Polską i Czechami

Niemcy mają coraz większy problem z nielegalną migracją. Z danych wynika, że od stycznia do czerwca 2023 r. przez polską granicę do kraju bez zezwoleń wjechały 14 tys. 303 osoby. Mowa o wzroście rok do roku o 144 proc.

Dziurawa jest również granica niemiecko-czeska. Tędy, jak podaje dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, przedostało się 7102 nielegalnych migrantów. W tym przypadku wzrost wynosi 50 proc.

Z kolei Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podaje, że lipcu do Niemiec nielegalnie wjechały 8062 osoby, 2335 przez Polskę i 2032 przez Czechy. Ogółem proporcjonalnie więcej osób wjeżdża obecnie nielegalnie do Niemiec przez polską i czeską granicę niż przez pozostałe odcinki graniczne razem wzięte.

 

 

Droga nielegalnych migrantów: przez Polskę i Czechy do Niemiec

Alexander Throm, rzecznik grupy parlamentarnej CDU/CSU ds. polityki wewnętrznej, grzmi, że „sytuacja wymknęła się spod kontroli”. Dlatego politycy domagają się szczelniejszych kontroli na granicach.

– Granice Niemiec są pod presją, jakiej nie było od lat i nie widać poprawy – powiedział Throm w rozmowie z dziennikiem „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Polityk skrytykował federalną minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser za pozostawienie granic z Czechami i Polską „bez ochrony”. Mimo tego, że Rosja i Białoruś wykorzystują je jako bramę dla nielegalnej migracji.

Źródło: www.money.pl

Loading

Ten post ma 3 komentarzy

  1. kamil ariel osama

    a co ich to obchodzi? zaraz beda klepani.niech zamkną granicę dla polskich roboli

  2. Thend

    Zamknąć w ogóle granicę zakaz opuszczania krajów.

  3. :))

    Do kamil ariel osama : Powiedz matce żeby więcej nie rodziła dzieci po pianemu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama