Nielegalnie z Czech lub Niemiec

Zgorzeleccy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, z których jeden nie wykonał wydanej już decyzji nakazującej powrót, natomiast drugi przeterminował swój pobyt w Polsce. Teraz obaj mężczyźni będą musieli wyjechać z naszego kraju.

You are currently viewing Nielegalnie z Czech lub Niemiec

W środę 14 lutego funkcjonariusze SG ze wspólnego polsko-niemieckiego patrolu z Ludwigsdorf realizując zadania służbowe w rejonie autostrady A4 wytypowali i zatrzymali do kontroli drogowej zarejestrowanego w Czechach osobowego volkswagena. Kierowcą pojazdu był 34-letni obywatel Uzbekistanu, który nie posiadając stosownych dokumentów przekroczył wbrew przepisom granicę z Czech do Polski. Jak się okazało podczas kontroli legalności pobytu, cudzoziemiec nie wykonał zasądzonej w lutym 2023 r. decyzji zobowiązującej go do opuszczenia naszego kraju. Uzbeka zatrzymano oraz decyzją sądu, do czasu wydalenia cudzoziemca, mężczyznę umieszczono w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 

 

Kilka godzin później (14 lutego) funkcjonariusze SG ze Zgorzelca w trakcie realizacji zadań służbowych na terenie powiatu zgorzeleckiego skontrolowali autokar relacji Bruksela-Warszawa, w którym podróżował 26-letni obywatel Turkmenistanu. Cudzoziemiec wjechał do Polski z Niemiec, nie posiadając dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy sprawdzenia wykazały, że mężczyzna przekroczył okres jego pobytu w Polsce bez konieczności posiadania wizy i obecnie w naszym kraju przebywa nielegalnie. Obywatela Turkmenistanu zatrzymano. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie, którego efektem było wydanie decyzji o zobowiązaniu go w ciągu 30 dni do powrotu. Dodatkowo zobowiązany do powrotu Turkmen otrzymał zakaz ponownego wjazdu do państw strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

por. SG Paweł Biskupik

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Reklama
Reklama