Natalia Kukulska i Mandoliny

Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego zaprasza na swój kwietniowy koncert. W tym roku ponownie odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej PGE Turów Arena przy ul. Lubańskiej.

You are currently viewing Natalia Kukulska i Mandoliny

Warto zapamiętać tę datę: 1 kwietnia 2023 r. godzina 18:00.

Bilety od 22 lutego do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1 oraz w kasach CSR przy ul. Maratońskiej.

W tym roku koncert zgorzeleckich mandolin uświetni Natalia Kukulska. Jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na polskim rynku muzycznym.

Natalia Kukulska to artystka, której twórczość możemy określić jako awangardową. Ta niezwykła postać na polskiej scenie muzycznej wpisuje się w niemal każdą grupę osób tworzących muzykę: jest autorką tekstów, kompozytorką, wokalistką, a także producentką. Zadebiutowała w wieku 17 lat z albumem „Natalia”, który to stał się pierwszą w historii polskiej fonografii płytą platynową.

Do tej pory Kukulska ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych. Każdy z nich nosi miano złotej, platynowej lub multiplatynowej.

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Zgorzelecki Mandolinistów oraz  Miejski Dom Kultury. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów istnieje od 1989 r. Jej założycielem jest Tadeusz Grudziński. Był on dyrygentem orkiestry do roku 2016 r. Od tego czasu orkiestrze przewodniczy Dominik Lewicki. Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów ze względu na swój charakter i skład instrumentalny (mandoliny, mandole, gitary, akordeony, instrumenty klawiszowe i perkusyjne oraz gitara basowa) była i jest wyjątkowym zjawiskiem muzycznym w kraju i wielką atrakcją poza jego granicami (Niemcy, Francja, Belgia). Jako reprezentant młodzieży Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz zaproszona była przez ambasadorów Polski i Niemiec z Koncertami Bożonarodzeniowymi do Brukseli.Ponad 500 utworów z różnych gatunków muzyki polskiej i światowej zawsze zadziwia słuchaczy, w tym miłośników i znawców muzyki. Od 2000 roku w koncertach mandolinistów uczestniczą znani soliści, gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Niepowtarzalne brzmienie, wysoki profesjonalizm i różnorodność utworów muzycznych sprawiają, że każdy koncert orkiestry w odbiorze widowni jest ważnym wydarzenie edukacyjnym i kulturotwórczym, a w przypadku koncertów organizowanych z udziałem Gwiazd Polskiej Sceny Muzycznej można powiedzieć, że są to wielkie wydarzenia artystyczne. Z orkiestrą wystąpili dotychczas m.in. : Krystyna Giżowska, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Stanisław Soyka, Paulos Raptis, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Edyta Geppert, Andrzej Sikorowski i grupa „Pod Budą”, Małgorzata Walewska, Ryszard Rynkowski, Irena Jarocka, Trzej Tenorzy Polskiej Sceny Operowej i Operetkowej, Grażyna Łobaszewska, Anna Faber z zespołem, Irena Santor i Czesław Majewski oraz Grupa MoCarta, Eleni, Zbigniew Wodecki i Grzegorz Turnau, a także zespoły: Skaldowie i Czerwone Gitary.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. marunio fajko

    poszedł bym tylko nie wiem czy dadzą mi zagrac na jakiejś mandolinie
    bo

  2. marunio marek jestem za pisem

    kocham pana kaczynskiego

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama