Kasa dla gmin z największą frekwencją wyborczą w powiecie

Dodatkowy milion złotych do budżetu obywatelskiego i 250 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich i lokalnych klubów sportowych – to następne zachęty do udziału w niedzielnym głosowaniu. Rząd ogłosił kolejne elementy programu profrekwencyjnego.

You are currently viewing Kasa dla gmin z największą frekwencją wyborczą w powiecie

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister rolnictwa przedstawił szczegóły rozwiązań, które mają zachęcić do udziału w wyborach. Już wcześniej rząd ogłosił konkurs „Bitwa o remizy”, w którym gminy do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją otrzymają 1 mln zł na remont remizy lub innego budynku użyteczności publicznej.

Dodatkowy milion złotych do budżetu obywatelskiego

Zgodnie z komunikatem rządu gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają milion złotych na budżet obywatelski. Te środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców.

 

 

250 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich i lokalnych klubów sportowych

Oprócz tego na dodatkowe środki mogą liczyć gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60%. Gmina może otrzymać:

– 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych;
– 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

To środki, które mają wzmocnić lokalnie działające grupy. Koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe dbają o zachowanie tradycji i zaangażowanie w swoim sąsiedztwie. Lokalne kluby sportowe to zaś szansa dla dzieci i młodzieży, żeby rozwijały swoje talenty, korzystając z profesjonalnego zaplecza.

Źródło:  gmina.zgorzelec.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    pisuary zapłacą szczyt złodziejskiego kunsztu jak wygrają albo sfałszuĵą a ja zapłace z mojeĵ charówki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama